Túto vychytávku potrebuje každá domácnosť: Získate ju takmer zadarmo

Doplnky, dekorácie | 12.01.2019

Dnes vám povieme niečo o doplnku v domácnosti, ktorý je nielen cool, ale je aj super pomocník. Zabezpečte si ho domov čím skôr!

A aby toho nebolo málo, je to aj ekologické riešenie. Áno, reč je o sklenených dózach. Oslovili vás? Nás rozhodne áno, pretože s nimi človek dokáže vykúzliť úžasné dekorácie za pár centov, navyše poslúžia ako šikovní pomocníci na milión spôsobov. Hodia sa do každej domácnosti. Odteraz už nevyhodíte ani jednu!

Pozrite si aj: Tento trend z ulíc sa dostáva do interiérov. Budete ho chcieť aj vy!

Iste to poznáte. V jednej dostanete zavarenú zeleninu od starkej, v druhej bio kokosový olej od kamošky, v ďalšej si prinesiete lahodnú omáčku a ani sa nenazdáte a už máte doma zástup najrôznejších sklenených nádob.

 

Sklenené dózy, nádoby i fľaše patria k čoraz obľúbenejším. Je to preto, že ide o materiál, ktorý je trvácny i šetrný k prírode a hlavne, môže nabrať toľko zaujímavých podôb! Sklenené dózičky i ostatné nádobky dobre poslúžia, a preto vám prinášame hneď niekoľko inšpirácií.

Pozrite si aj: TAKTO zmeníte sterilnú kúpeľňu na bielu elegantnú sofistikovanosť

Sem s dobrotami

Samozrejme, najlepším spôsobom ako využiť sklenené dózy, je uložiť do nich nejaké dobroty. Namiesto plastových nádob na menšie zvyšky pokojne do chladničky umiestnite dózu. Ideálne na polievky, omáčky či zvyšky nápojov.

 

Alebo do nich pripravte niektorú svoju pochúťku. Áno, asi vám prvé napadlo chutné smoothie, v sklenených dózach so širším okrajom si však pripravíte jednoducho aj zdravú ovsenú kašu. Večer stačí všetko do nádoby vložiť, poriadne zahrkať a odložiť do chladničky. Ráno bude chutná kaša pripravená či už na jedenie, alebo na neskôr do práce.

Pozrite si aj: Čakáte dieťa alebo ho už máte? Urobte v kúpeľni tieto zmeny, vaše dieťa ich potrebuje!

Hoci aj kimchi!

Naložte si niečo sami. Existuje mnoho chutných receptov od nakladaného syra až po pikantné kórejské kimchi. Stačí si vybrať svoj obľúbený recept a mať pár dní strpenie. Verte či nie, v štýlovej dóze pokojne poslúži ako darček či „prískočné" na párty.

Náš tip: Ak sú vzduchotesné, hodia sa aj na skladovanie korenín, sušenej zeleniny či vašich obľúbených ovsených vločiek.

Pozrite si aj: Táto vec do kúpeľne nepatrí: Dávajte si veľký pozor 

Domáca kozmetika

Sem s ňou! Mnohé bio produkty dostanete kúpiť priamo v sklenených - opakovateľne použiteľných - obaloch. Urobte si vlastné domáce masky, prípravky či vonné soli. V skle vynikane ich farebnosť a krásne ich môžete ozdobiť stužkami, nápismi či inými drobnosťami.

 

Vázy aj lampy

Poslúžia však aj ako efektné vázy na solitéry, ale aj na malú kytičku lúčnych kvetov. A nezabudnite, či už v zime, alebo v lete z nich budú krásne svietniky. V podstate stačí vložiť iba sviečku. Dózy však môžete využiť ešte aj na rýchle triedenie drobností v domácnosti od spiniek cez gombičky a s trochou trpezlivosti môže slúžiť aj ako pokladnička na šetrenie peňazí.

V našej galérii uvidíte, aké štýlové sklenené dózy skutočne sú!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia