Kytica za 50 €? Nie! Takto si ju vyrobíte sami podľa nášho FOTOpostupu

Doplnky, dekorácie | 19.02.2019

Kytice sú dekorácie, ktoré sú dokonalé, ale bohužiaľ, sú aj poriadne drahé. Keď si ich však vytvoríte sami, ušetríte a možno sa vás budú tešiť omnoho viac. Ponúkame návod krok za krokom.

Ateliér Jarabina

Tento kvetinový ateliér nájdete v Bratislave na Dunajskej ulici. Pri aranžovaní sa snažia využívať čo najviac miestnych zdrojov obdivujúc krásu prírodných nedokonalostí. Prispôsobujú sa rozmanitosti ročných období a aktuálnu náladu prírody premietajú do svojich kvetinových výtvorov.

Prečítajte si aj: Doprajte si niečo extra: Tipy na valentínske dekorovanie

Vracajú sa k takmer zabudnutým kvetom zo záhrad starých mám a hľadajú nové varianty pôvodných druhov. Radi sa však podelia a poodhalia tajomstvo príprav jednej z ich kytíc. Napriek jemnej palete farieb bude tento aranžmán dominantou každého stola. Do toho!

 

Čo budete potrebovať

Králičie pletivo, misku, floristickú lepiacu pásku odolnú proti vode, záhradné nožnice a kvetinový materiál - pučiace vetvičky dulovca, vtáčí zob, listy mimózy, kvety čemerice, veternice, iskerníky, klinčeky.

Prečítajte si aj: Bývanie podľa znamenia: Aké zariadenie potrebuje LEV, aby sa doma cítil ako kráľ?

Ako na to

1. Do misky vložte králičie pletivo, ktoré použijete ako oporu pre aranžované rastliny. Pletivo zafixujte vodoodolnou lepiacou páskou. Do polovice misky nalejte vodu. Aranžovanie začnite konárikmi pučiaceho dulovca, ktoré určia tvar celého aranžmánu.

2. Postupne pridávajte listy mimózy, ktoré úplne zamaskujú pletivo.

 

3. Z každej strany misky pridajte pár vetvičiek vtáčieho zobu.

4. Vyberte tri veľké iskerníky. Dva umiestnite do popredia, tretí trochu ďalej, aby vytvárali pomyselný trojuholník. Ďalšie dva zastoknite do zadnej časti misky.

Prečítajte si aj: Pozor na to: Modré dekorácie TAKTO vplývajú na vašu náladu

5. Následne doplňte halúzkami čemerice, ktorá sa práve v tomto období začína objavovať v záhradách. Na ozvláštnenie pridajte klinčeky, ktorým necháte dlhšie stonky, aby z aranžmánu vystupovali.

 

6. Na záver dozdobte kvetmi veternice.

Presný FOTOPOSTUP nájdete v našej galérii. Určite to zvládnete. :-)

Autor: Redakcia LB

Focus Media

Video

Diskusia