Zrkadlám v týchto miestnostiach sa radšej vyhnite: Kradnú zo života smiech a radosť!

Doplnky, dekorácie | 26.02.2019

Zrkadlo je bezpochyby perfektný doplnok, ale iba v prípade, že zvolíte správny typ do správnej miestnosti. Toto je prehľad, ktorý vám poradí.

Koľko ich doma máte? Jedno v kúpeľni tradične nad umývadlom a druhé v predsieni či v chodbe? Za čias našich starých mám nesmelo chýbať zrkadlo vo dverách skrine, aby sa dáma mohla ľahšie správne zladiť. Dnes však môžeme mať zrkadlá takmer kdekoľvek - dokonalo totiž poslúžia nielen pri obliekaní!

Prečítajte si aj: Týmto materiálom sa v kuchyni určite nevyhýbajte!

Rozmýšľali ste niekedy nad zrkadlom ako nad perfektným interiérovým doplnkom? Rozhodne ním je, a práve preto by sme ho nemali vešať alebo stavať iba kdesi v chodbe či v kúte. Zrkadlá toho totiž dokážu omnoho viac, než vám len pomôcť pri mejkape, česaní alebo pri obliekaní!

 

Štýlový kúsok

Povedzme si na rovinu, zrkadlo nemusí visieť iba na stene. Pokojne ho môžete oprieť alebo zakúpiť ako voľne stojaci solitér priamo v miestnosti. Jeho rám, ak nejaký zvolíte, by mal ladiť so štýlom danej miestnosti - alebo to spravte presne naopak - prineste si domov zrkadlo štýlovo úplne odlišné, hoci aj z blšieho trhu. Získate tak jedinečný kúsok, ktorý práve bude pútať pozornosť.

Prečítajte si aj: Vďaka týmto 5 veciam sa vám bude v kuchyni ľahšie variť

Zrkadlo sa hodí prakticky do každej miestnosti v byte. Odráža sa v ňom priestor i svetlo, vašu izbu opticky prehĺbi, zväčší a zároveň presvetlí. Neodporúčame preto umiestňovať zrkadlo oproti priamemu silnému zdroju svetla, ani oproti netienenému oknu na slnečnej strane. Lampy umiestňujte nad neho a slnko by malo svietiť do zrkadla vždy zo strany pod uhlom.

Prečítajte si aj: Je lepšia matná kuchynská linka ALEBO lesklá? Zisťovali sme a výsledok vás prekvapí

Náš tip: Zrkadlo neumiestňujte ani oproti posteli, či už v spálni dospelých, ale ani v detskej izbe. Ak si na takomto mieste zrkadlo alebo výrazne lesklé plochy s odrazom želáte, mali by byť čo najmenšie.

 

Keď sa tvar snúbi s materiálom

Krása zrkadiel spočíva v nekonečnom množstve variácií, ktoré je možné vytvoriť. Od úplne jednoduchých základných tvarov v podobe štvorca či obdĺžnika s minimalistickým alebo so žiadnym rámom až po honosné kusy zasadené hoci aj do mohutných drevených rámov hodných maliarskeho majstra.

Prečítajte si aj: Varíte si v kuchyni maximálne kapučíno? Potom by vaša kuchyňa mala vyzerať takto!

Zrkadlo namiesto umenia

Možno ešte nemáte vyhranený štýl alebo sa s partnerom neviete dohodnúť, aký umelecký kúsok by mohol visieť na vašej stene. Nevadí! Zaveste namiesto toho na stenu zrkadlo. Razom zmení atmosféru v miestnosti a pri každom pohľade ponúkne niečo nové. Ak potrebujete oživenie priestoru, toto je krok správnym smerom.

Prečítajte si aj: Klasika nás nudí: Tieto 3 netradičné kuchyne sú čoraz obľúbenejšie

Takéto zrkadlá rozhodne NIE!

Tak ako nám môžu zrkadlá pomôcť, vedia tiež mať negatívny účinok. Staré, zájdené a začernené zrkadlá, ktoré majú poškodenú zrkadliacu plochu, praskliny alebo obité okraje a rohy treba bez váhania vymeniť.

 

Zrkadlá, ktoré „videli" nejaké násilné situácie, si všetko pamätajú, preto by ste ich taktiež mali zo svojho domova odstrániť, aj keď možno majú historickú hodnotu. Nevýhodné sú tiež delené zrkadlá zložené z častí, hoci z väčších, zrkadlové mozaiky a podobne.

Prečítajte si aj: Neuspokojte sa s drevotrieskou: Toto sú dôvody, pre ktoré sa oplatí skutočný drevený stôl

Rozsekávajú osobnosť človeka aj jeho život. Špinavé zrkadlá „kradnú" zo života radosť a smiech, preto ich vždy svedomito čistite. 

Inšpirujte sa v našej GALÉRII, ako majú vyzerať zrkadlá v interiéri, ktoré sú dizajnové a zároveň vám prinesú šťastie!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia