Geometria, ktorú budete milovať! Z týchto vzorov odpadnete!

Doplnky, dekorácie | 03.03.2019

Nemali ste v škole radi geometriu? Tak to určite nie ste sami. Našťastie, pri geometrických vzoroch v byte nemusíte počítať! Kde všade ich môžete využiť?

1. Štvorcová romantika

Geometrické vzory nepatria iba do moderného interiéru. Nádherne pozdvihnú aj romantický interiér vo vidieckom štýle. Koberec s pravidelným štvorcovým vzorom dodá miestnosti ten správny šmrnc.

 

2. Mozaiková dlážka

Dlažba v jedálni? Táto kombinácia bude vyzerať úžasne, ak zvolíte zaujímavý geometrický vzor, ktorý ulahodí každému oku.

Prečítajte si aj: Koberce večne ako nové 

3. Hravé štvorce

Vzor nemusí mať dokonalú pravidelnosť. Potlačený koberec s ledabolo porozhadzovanými obdĺžnikmi bude pôsobiť bezstarostne a elegantne zároveň.

 

4. Jedinečné kúsky

Geometrické vzory sú také výrazné, že pritiahnu pozornosť aj v prípade, že budú len na doplnkoch, alebo na jedinom kuse nábytku. Najefektnejšie vyzerajú na kobercoch, vankúšoch či na tapete.

Kliknite aj na: Geometria obkladania: Inšpirujte sa rôznymi spôsobmi ukladania dlaždíc v kúpeľni

5. Hravé tapety

Sviežo, vtipne a moderne. Presne tak bude vyzerať váš interiér, ak zvolíte tapetu s geometrickými vzormi v pastelových farbách.

 

Mohlo by vás zaujímať: Bývanie podľa geometrie: Dekorácie, ktoré upokoja alebo nabudia 

6. Najrýchlejšia zmena

Najjednoduchšiu a pritom aj najlacnejšiu premenu docielite, ak si zaobstaráte pár vankúšov s pútavými vzormi. Dôležité je, aby mal každý vankúš inú potlač, aby sa vzory neopakovali.

Ďalšie inšpiratívne použitie geometrických prvkov nádete v našej galérii.

Autor: Jana

Focus Media

Video

Diskusia