Týchto 6 vecí patrí jednoznačne medzi najväčšie spálňové trendy pre rok 2019

Doplnky, dekorácie | 14.03.2019

Neveríte, že aj spálňa má svoje trendy? Potom sa jej zrejme nevenujete a je nudná a mdlá. Tak to napravte!

Nový rok je príležitosťou na zmeny nielen v osobnom živote, ale aj v interiéri. Ak máte už dlhšie pocit, že vašej spálni chýba „šťava", ponúkame vám zopár trendov, ktoré sú aktuálne v tomto roku. Možno vás prekvapí, že ide o pestrý mix. Hlavný dôvod je ten, že spálňa je intímna miestnosť a jej zariadenie ovplyvňujú osobné preferencie. Preto si medzi nimi určite každý nájde niečo pre seba.

Ostatní práve čítajú: Ak máte plné zuby klasickej dovolenky pri mori, bezpodmienečne musíte vyskúšať TOTO!

Betón aj tapeta

Betón nesmie chýbať ani v spálni a najlepšie v podobe betónovej steny za posteľou. V kombinácii s moderným nábytkom a so svetlými farbami sa stane ústredným bodom miestnosti. Industriálny štýl sa okrem betónu rád prezentuje tehlovým obkladom na stene, kovovými prvkami a tmavým drevom v protiklade k bielym stenám.

 

V prípade, že na vás betón pôsobí príliš „stavebne", ostaňte verní tapete. V spálňovom dizajne sú stále aktuálne výrazné kvetinové vzory, ktoré sa objavujú i na posteľnej bielizni a spolu s obrovskou izbovou rastlinou navodzujú harmonické prostredie blízke prírode.

Ostatní práve čítajú: Toto je 10 dôkazov, ktoré vás presvedčia, že minimalizmus nie je ani náhodou nudný!

Farby

Spálňa ako miesto oddychu nepotrebuje výrazné a sýte farby. Ale všetko je otázka osobného vkusu. Preto dizajnéri odporúčajú v roku 2019 siahnuť aj po iných než zemitých odtieňoch, bielej alebo sivej. Príjemné osvieženie a energiu navodia pastelové teplé odtiene, výraznejšia horčicová, zelená, zeleno-modrá či tmavofialová.

Ostatní práve čítajú: Toto je najobľúbenejší štýl v bývaní! Poznáte ho?

Minimalizmus

Nie každý má veľkú spálňu, ale môžete ju takou urobiť. Spoľahlivým spôsobom je použiť minimum nábytku a dekorácií. Zariadenie je plne funkčné, posteľ zároveň plní úlohu odkladacieho priestoru. Zabudnite na celoplošný koberec, ktorý len zbytočne priťahuje prach a roztoče. Pre útulný a príjemný vzhľad spálne úplne stačí kusový koberec, ktorý uložíte po stranách postele.

 

Prírodné materiály

Oddych a relax sú kritériá, ktoré od spálne vyžadujeme. Pri zariaďovaní preto na prvom mieste stoja prírodné materiály - drevo, koža, bavlna, ľan. Líšia sa textúrou, čo spolu vytvára zaujímavý celok. Ak premýšľate o novej posteli, určite si vyberte kvalitnú z dreva. Aj keby sa trendy zmenili, nemusíte vymieňať zariadenie spálne.

Ostatní práve čítajú: Inšpirujte sa: Toto sú 4 najobľúbenejšie typy spální vo svete

Nezvyčajné čelá postelí

Tento trend je v spálni stále aktuálny, no ide ešte ďalej. Čelo postele má väčšie rozmery a presahuje posteľ. Nielen na šírku, ale môže siahať až po strop. Záleží na vás, či bude čalúnené zamatom, aby sa o neho dalo pohodlne oprieť, alebo pritiahne pozornosť bohato vyrezávanými vzormi, alebo neopracovaným drevom.

 

Organizovaný neporiadok

V každej spálni sa sem-tam nájde niečo, čo tam nepatrí. Obľúbené časopisy alebo knihy, šaty, či topánky, ktoré sa už nezmestia do šatníka. Trend velí, urobiť z neporiadku prednosť a v uhladenej verzii ho zakomponovať do spálne. Navŕšte časopisy na jednu kopu a využívajte ich ako originálny odkladací stolík. Na šaty si zaobstarajte vešiakový stojan, na ktorom zoraďte oblečenie podľa farieb...

Ostatní práve čítajú: Kúpeľňa s WC: Kedy ich spojiť a kedy radšej rozdeliť?

Viac inšpirácií nájdete v našej GALÉRII.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Diskusia