10 tipov na dekorácie, ktoré si dokážete vyrobiť aj sami s deťmi

Doplnky, dekorácie | 19.03.2019

Zapojte deti do zábavných projektov a zároveň si vytvorte štýlové dekorácie do interiéru. Tomu sa vraví spojenie príjemného s užitočným.

Neexistuje dieťa, ktoré by sa nechcelo zapojiť do veselých a s trochou úsilia aj užitočných domácich projektov, vďaka ktorým sa budú cítiť ako dôležití členovia domácnosti. Vyberte si projekty, ktoré budú užitočné a zároveň spoja všetkých členov vašej rodiny. Máme pre vás more inšpirácií!

Prečítajte si aj: Týchto 6 kúpeľňových vychytávok vládne roku 2019: Máte aspoň jednu?

Existuje niečo lepšie ako spoločné rodinné projekty, pri ktorých strávite čas, niečo nové sa naučíte alebo si vyskúšate a ešte si pripravíte niečo zaujímavé do domácnosti? Projektov, ktoré môžete vymyslieť, je milión!

 

Náš rodinný tip: Vymyslite aspoň 12 projektov, ktoré by ste chceli spoločne realizovať. Pokojne ich môže byť aj viac. Vyhraďte si spoločný čas raz za mesiac (alebo aj častejšie, hoci i každý víkend) a snažte sa svoje projekty spoločne dokončiť. Pri tých zložitejších budete musieť vopred plánovať, napríklad nákup surovín alebo materiálu - čo možno tiež premeniť na zaujímavo strávený spoločný čas.

Prečítajte si aj: Pás obkladačiek: Pozrite sa, ako senzačne ozvláštni kúpeľňu

V kuchyni

Dokonalé miesto, kde spolu vyčarujete niečo chutné i zaujímavé naraz. Z jednoduchých projektov to môžu byť veselé (a chutné) nanuky z ovocných štiav a z ovocia alebo naopak zo šľahačky, či z jogurtu a z čokolády. Deti z nich budú vo vytržení.

Prečítajte si aj: Ako by mala vyzerať moderná kúpeľňa v 21. storočí? Pozrite sa na to!

Alebo si odložte do mrazničky lístkové cesto - stačí ráno vytiahnuť a poobede môžete chystať sladké či slané pečivo, vymýšľať tvary, krájať radielkom a zdobiť na milión spôsobov. Vzhľadom na krátku dobu pečenia a minimálnu náročnosť pri tejto činnosti vydržia i najmladšie deti.

 

Papier, nožnice a lepidlo

Posaďte sa okolo stola a začnite kresliť spoločný príbeh. Každý člen rodiny môže pridať svoju časť. Pridajte výstrižky z novín a z časopisov, veselé nálepky či fotografie rodiny. Z farebného papiera môžete vystrihovať zaujímavé ozdoby do domácnosti. Ak máte trpezlivosť, dajte si origami výzvu. Zvládnete to rýchlejšie vy alebo vaše deti?

Prečítajte si aj: Vďaka týmto 5 veciam sa vám bude v kuchyni ľahšie variť

Ak máte odložené kotúčiky z wc papiera alebo plechovky, môžete ich oblepiť alebo vyzdobiť podľa svojej nálady, vznikne tak zaujímavá sporiteľnička, stojan na ceruzky, alebo nádobka na maličkosti. Alebo skúste spolu sušiť a lisovať kvetiny či listy. Deti zaujmete aj výrobou domácich mydiel či kozmetiky.

Prečítajte si aj: Je lepšia matná kuchynská linka ALEBO lesklá? Zisťovali sme a výsledok vás prekvapí

Zasaďte spolu semienka

Tento projekt budú deti milovať. K nenáročným na pestovanie patria pažítka a žerucha, výsledky sa objavia už po pár dňoch - hlavne ak máte doma netrpezlivých pestovateľov. Sadiť však spolu môžete aj semienka vašich obľúbených byliniek alebo rastlinky do záhrady.

 

Ušite si radosť

Na internete nájdete mnoho jednoduchých projektov na háčkovanie, pletenie, vyšívanie alebo šitie. Skúste spolu ušiť maličkosť, vrecúško, malý patchworkový projekt alebo hoci aj látkovú bábiku. Čo poviete, vyskúšate?

V našej GALÉRII nájdete množstvo krásnych dekorácií, ktorí si môžete spraviť spolu s deťmi.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia