Zabudnite na porcelán: Voľte domov drevený riad, primieša sa vám do jedla kopec pozitívnej energie

Doplnky, dekorácie | 03.04.2019

Drevený riad nie je len záležitosťou ekologicky zmýšľajúcich ľudí, poprípade tých, ktorí žijú niekde v lazoch. Stavíme sa, že mágii drevených misiek podľahnete aj vy!

Čaro a energia prúdiace z dreva a z ostatných čisto prírodných materiálov sú rozhodne nenahraditeľné. Ak ste už mali možnosť chytiť do dlaní drevenú misku, iste viete, o čom hovoríme. Pritom ide o viac ako len o dekoráciu.

Ostatní práve čítajú: Pás obkladačiek: Pozrite sa, ako senzačne ozvláštni kúpeľňu

Drevo je materiál, ktorý v sebe nesie energiu stromu. Prichádza k nám neraz z veľkých diaľok a pri spracovaní prešiel rukami šikovného majstra, ktorý mu musel venovať náležitú pozornosť. Každý kúsok dreva, a teda aj výrobok z dreva je jedinečný nielen svojou cestou, ktorou sa k vám dostal, ale aj svojou štruktúrou či dizajnom.

 

Drevený riad a doplnky sa vďaka tomu stávajú jedinečnými originálmi, ktoré si prosto obľúbite. Každý druh stromu má inú energiu, ale najsilnejšiu energiu v našich lesoch má dub. V Čechách a na Morave je to kráľ lesa.

Ostatní práve čítajú: Ako by mala vyzerať moderná kúpeľňa v 21. storočí? Pozrite sa na to!

Široký výber na trhu

Či už ide o miestnych-domácich výrobcov alebo o výrobky z exotickejších častí sveta, v drevenom výrobku získate vždy unikát, hoci aj sériovo vyrábaný. V drevenom prevedení hľadajte nielen misky, ale aj taniere, korýtka či veľké misy a servírovacie podložky.

Ostatní práve čítajú: Uterák v kúpeľni je nechutný nehygienický zlozvyk: Pozrite si modernú náhradu (VIDEO)

Vyrábajú sa z rôznych druhov dreva od brezy, cez buk, jelše a lipy až po exotickejšie kokosové a bambusové kúsky. Tieto výrobky môžete nájsť bez ďalšej povrchovej úpravy alebo ako impregnované, teda zabraňujúce vstupu vlhkosti do samotného dreva, čím sú chránené pred znehodnotením.

 

Podávať na nich môžete bežné pochutiny, napríklad ovocie, zeleninu, sladkosti i oriešky. Báť sa však nemusíte ani klasického servírovania, napríklad polievok či iných pokrmov. V prípade kokosových misiek je drevo dohladka vyleštené a následne ošetrené kokosovým olejom.

Ostatní práve čítajú: Premena kúpeľne: Inšpirujte sa praktickými vylepšeniami

Zodpovedný výrobca alebo predajca má svoje výrobky certifikované, a teda aj bezpečné - určite sa v prípade pochybností o vhodnosti dreveného výrobku informujte.

Ostatní práve čítajú: Kúpeľňová veda: Ako často meniť uteráky?!

Krásne a personalizované

Drevené výrobky je možné zdobiť napríklad vypaľovaním ornamentov, vzorov alebo nápisov. Vzniká tak originálny a personalizovaný výrobok, ktorý môžete pokojne zvoliť aj ako štýlový darček.

 

Náš tip:Ak milujete rustikálny dizajn, je drevo pre vás tou pravou voľbou. Rovnako zaujímavo však vynikne aj v moderných interiéroch vďaka kontrastu, ktorý ponúka.

Ostatní práve čítajú: Kúpeľňová predložka je plná skrytých plesní a vírusov: Takto sa o ňu starajte, aby zmizli

Keďže na trhu nájdete misky, taniere a ďalšie drevené doplnky v širokej škále dizajnov, veľkostí, tvarov i funkcií, šanca, že si nájdete ten ideálny kúsok práve do vášho interiéru, je skutočne vysoká.

A aby sme vás poplietli ešte viac, pozrite si našu GALÉRIU. Nájdete tam veľa krásnych doplnkov.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia