Jednofarebné steny sú OUT! Obložte ich týmito 3 vychytávkami a máte vyhraté

Doplnky, dekorácie | 11.04.2019

Nabite sa našimi inšpiráciami, pretože namaľovať stenu jednou farbou sa už dááávno nenosí!

Čo na steny v obývačke, aby nepôsobili gýčovo alebo fádne? Ak nemáte v pláne zapratať každý kúsoček miestnosti nábytkom, máme pre vás niekoľko kreatívnych a vizuálne príťažlivých tipov, ako stvoriť obývačkovú „stenu", ktorá zanechá dokonalý dojem.

Pozrite si aj: FOTOINŠPIRÁCIA: Takéto rohožky ste určite ešte nikdy nevideli!

Trendy, podľa ktorých sa obývačka tradične zariaďovala sektorovým nábytkom, ideálne od podlahy takmer po strop, nie sú už dávno IN. Do obývačiek vnášame vzdušnosť, prehľadnosť a aj značnú dávku minimalistickej inšpirácie. Čo si však počať s prázdnymi stenami?

 

Umenie alebo život

Ak máte chuť vniesť do priestoru kúsok, ktorý je šitý na mieru vašej rodine, nechajte si rodinné fotografie alebo portréty vytlačiť na plátno. Na nafotenie dobrých snímok si objednajte profi fotografa, vzniknú tak nádherné spomienky.

Pozrite si aj: Na tohto kuchynského pomocníka nedali naše babky dopustiť: Vedeli prečo!

Pre milovníkov prírody alebo abstrakcie sú na trhu stovky rôznych motívov v prakticky všetkých rozmeroch, ktoré vám napadnú. Platí zásada, že čím väčší obraz (alebo fotografia), tým menej by ich na stene malo byť.

Pozrite si aj: Zabudnite na porcelán: Voľte domov drevený riad, primieša sa vám do jedla kopec pozitívnej energie

Jedným z horúcich trendov uplynulých sezón je aj machová stena. Áno, ide o umelecké dielo, ktoré vznikne zasadením skutočného machu do rámu, ktorý následne pestujete priamo na stene, teda vertikálne. Nie je to nič zložité, o to väčší efekt však s týmto živým obrazom dosiahnete.

 

Lesk a hĺbka

Presne to dodajú miestnosti zrkadlá. Celej izbe dodajú hĺbku, ale aj viac svetla. Mimoriadne zaujímavý efekt dosiahnete, ak bude zrkadlo osadené v lesklom alebo v kovovom ráme.

Pozrite si aj: Odborníci na kávu radia: Ak túžite po chutnej káve, kúpte si domov TÚTO drobnosť

Obložte ju

Na stenu však môžete pridať aj mozaiku - napríklad imitáciu kameňa. Zvoľte vhodné miesto a vytvorte mozaikový pás od podlahy až po strop. Z nenápadného kúta či steny takto vytvoríte mimoriadne príťažlivý prvok miestnosti.

Pozrite si aj: Vyhoďte všetky kuchynské náradia: Potrebujete len tento jeden kus!

A čo drevené obloženie?

Áno, vyskúšajte drevené latkové obloženie do výšky 110 centimetrov s lištou a hornú časť steny ozdobte výraznou tapetou. Ostatné steny v miestnosti môžu ostať v niektorom z neutrálnych odtieňov.

 

K jednoduchým a tradičným riešeniam patria aj knižnice. Biela masívna knižnica plná vašich obľúbených titulov a možno jedno pohodlné kreslo s podnožkou na príjemné chvíle s knihou a šálkou čaju - nič lepšie si do svojej obývačky nemôžete priať.

V našej GALÉRII nájdete úžasné inšpirácie na to, ako dokonale vyzdobiť steny vo vašom príbytku!

Autor: Agáta 

Focus Media

Video

Diskusia