Zariaďte si byt podľa toho, aké ste znamenie: Kde budete naozaj šťastní?

Doplnky, dekorácie | 17.04.2019

Dizajnujte svoju domácnosť podľa toho, aké ste znamenie! Čo sa vám teda hodí najviac?

Svoje znamenie iste dobre poznáte. Ako však postavenie hviezd v čase vášho narodenia vplýva na vaše bezprostredné okolie a ako si zariadiť domácnosť s ohľadom na vaše znamenie? My to vieme, tak sa poďte inšpirovať.

Pozrite si aj: Potrebujete len týchto 5 spotrebičov a stane sa z vás dokonalá gazdinka

Baran

Toto ohnivé a vášnivé stvorenie je plné energie a ľudia narodení v tomto znamení sú priťahovaní k všetkým novinkám. Osloví ich moderný dizajn, minimalistické priestory vo výrazných farbách, hlavne k červenej a všetkých sýtych odtieňoch. Z materiálov barana potešíte kožou (čiernou, červenou či bielou).

 

Býk

Býk je pod vplyvom Venuše, planéty krásy. Miluje komfort, bezpečie a teplé pokojné prostredie. Potešiť ho môžete tradičným luxusom, z farieb mu najviac sedí zelená a jeho najobľúbenejším kusom nábytku bude pohovka alebo relaxačné kreslo.

Pozrite si aj: Doplnok storočia: Nástenné hodiny, aké ste ešte nikdy nevideli! (FOTO)

Blíženci

Blíženci majú bezstarostnú povahu a dokážu jednoducho komunikovať. Stále hľadajú čosi nové, z povahy blížencov však vyplýva, že milujú eklektické štýly. Na jednu stranu potrebujú klasiku, na druhej sa okamžite zaľúbia do nových dizajnových trendov. Farba, na ktorú by ste sa mali ako blíženec zamerať, je biela, z nábytku je to poctivá knižnica plná vašich obľúbených kníh.

Pozrite si aj: Ekologické bývanie v montovanom dome - fakt alebo fikcia?

Rak

Pre raka je domácnosť a rodinný život veľmi dôležitý. Má rád pohodlie a ležérnosť. Preto svoje okolie zariaďuje vo vidieckom štýle, jednoducho, pohodlne, nostalgicky a priateľsky k deťom. Rak sa rád obklopuje spomienkami, napríklad fotografiami či rôznymi upomienkovými predmetmi.

 

Lev

Lev je stvorený na obdiv, chce vždy zažiariť a aj sa mu to podarí. Jeho domov je jeho odrazom, je unikátny, luxusný, pútavý. Lev je vždy maximalista, v jeho okolí nájdete rozhodne mnoho zlatých doplnkov. Ak ho chcete potešiť, dajte mu spraviť na akýkoľvek darček monogram.

Pozrite si aj: Stierka súčasnosti? Ako z betónu

Panna

Panny sú známe ako puntičkárky. Žiadny detail im neunikne. Majú rady poriadok, organizáciu a čistotu, inak by sa zbláznili. Panna je zemský element, preto uprednostňuje prírodné materiály a harmóniu. V dizajne volí inšpiráciu zenom, prírodou a všetkým organickým.

Pozrite si aj: Toto je novinka z Japonska: Výnimočná vec, ktorá zútulní váš interiér

Také sú aj jej farby - moka a béžová. Ak chcete potešiť pannu, darujte jej živú stenu (napríklad tú machovú) alebo živé črepníkové kvety.

 

Váhy

Váhy sú svojou povahou prirodzene štýlové a majú umeleckú dušu, talent i vrodenú diplomaciu. Vo svojom domove hľadájú rovnováhu a harmóniu, aj keď sa im to často vymkne z rúk a všade je nakoniec neporiadok.

Pozrite si aj: Dizajnér tvrdí: Je jedno, akú máte kuchyňu: Hodia sa vám tam biele kachličky

Napriek tomu milujú moderné štýly plné elegancie, správnej proporčnosti a módy. Perfektným darčekom pre váhy bude elegantný obedný servis.

Pozrite si aj: Deväť spôsobov ako zmeniť steny bez maľovania

Škorpión

Škorpión je tajomné a záhadné znamenie. Okolie však fascinuje. Nové trendy i myšlienky sú však škorpiónovi vždy podozrivé. Vyhovuje mu klasický dizajn, ideálne v čiernej farbe. To platí aj pre jeho najobľúbenejšiu miestnosť - spálňu. Zatemňovacie závesy na okná a zamatová posteľná bielizeň, dokonalá kombinácia pre každého škorpióna.

 

Strelec

Strelci sú zábavní, odvážni a dobrodružní. Ich farbou je indigová a dizajn musí byť chic a svetlý. Osloví ich všetko, čo im bude pripomínať ich cesty po svete, pretože udržať strelca doma nebude jednoduché.

Pozrite si aj: 5 faktov, ktoré vás presvedčia, že odkryté trámy v dome či v byte sú viac než len romantika

Kozorožec

Kozorožec je tradičný, miluje priateľov a má milú povahu. Uprednostňuje praktickosť pred komfortom a váži si všetko, čo vlastní. Jedným z obľúbených štýlov kozorožcov je škandinávsky štýl, najlepšia farba je šedá. Kozorožca potešíte dobre organizovaným šatníkom.

Pozrite si aj: Krb v panelákovej obývačke znie ako sen: Ukážeme vám, že sa to dá!

Vodnár

Vodnára fascinuje všetko nezvyčajné alebo odlišné. Ako rebel a milovník slobody má vo svojom okolí mnoho eco-eklektických prvkov, nebráni sa ani hi-tech hračkám, zelenej a sýtomodrej farbe. Toto znamenie je ideálnym objektom na darovanie starých paliet, premení ich vo svojej obývačke na dokonalé sedenie.

 

Ryby

Ryby sú zasnené. Je to citlivé znamenie plné fantázie a potreby nájsť si svoje miesto na relaxáciu a dobitie bateriek. Ako vodný element sú ryby priťahované k moru. Čokoľvek čo súvisí s plážou, zenom, s relaxáciou - je presne to pravé pre rybu vo vašom okolí. Potešíte ju aj bielou spálňou a malým akváriom.

Pozrite si v našej GALÉRII ukážky dizajnov, ktoré sa hodia k jednotlivým znameniam. 

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia