Vyhráva v ňom ženskosť a jemnosť. Viete, o aký štýl ide?

Doplnky, dekorácie | 05.05.2019

Glamour znamená lesk, pôvab, príťažlivosť - skátka niečo očarujúce. Evokuje noblesnú atmosféru palácov a rezidencií filmových hviezd.

V tomto štýle zariaďujeme predovšetkým miestnosti, ktoré sú priestranné a svetlé. Základ interiéru tvorí nábytok inšpirovaný historickými obdobiami ako barok, rokoko, ale napriek tomu glamour neprestáva sledovať aj aktuálne moderné trendy. Ako si ho preniesť domov?

 

Prečítajte si aj: 7 tipov ako vykúzliť kuchyňu v štýle glamour 

Miluje lesk

Od kovových úchytiek, cez leštené povrchy nábytku a podláh až po Swarovského kamienky, ktoré svoje uplatnenie nájdu na nábytku, ale aj na dekoráciách, či tapetách. Luster nesmie chýbať, najlepšie ak je zhotovený z brúseného skla alebo krištáľu.

 

Mohlo by vás zaujímať: Interiér v štýle glamour: Bývajte ako hollywoodská hviezda

Farebná paleta

Biela, čierna, všetky farby kovov doplnené o pastelové farby - to je farebný základ glamour štýlu. Prípustná je aj sýta červená, modrá, čokoládová hnedá a slonová kosť. Ideálne je, ak je lesk použitý aj na nábytku a doplnkoch. Striebro, zlato, sklo, chróm, bronz a mosadz sú vhodným materiálom na interiérové doplnky. Biely a čierny lak zas dodá aj obyčajným kusom nábytku tú správnu rafinovanosť.

 

Prečítajte si aj: Glamour kúpeľňa: S vypracovaným štýlom

Čalúnený a pohodlný

Nábytok voľte ťažký a masívny, alebo naopak ľahký s jemným kovovým detailom- záležíi od toho čo priestor znesie. Pohovký musia byť veľké, ťažké a pohodlné.

 

Mohlo by vás zaujímať: Trendy na tento rok: Kvety, glamour a modrá 

Čo na dlážku

Na podlahách sa vyskytuje prevažne kameň alebo dlažba, ktorá ho imituje. Leštený mramor, travertín či ónyx môžete použiť ako obklad stien a tiež namiesto stolových dosiek v kombinácii s kovovými nožičkami. Na podlahy je vhodné aj tmavé exotické drevo, liate podlahy či dokonca marmoleum s trblietkami.

 

Super tipy nájdete aj tu: Naše babky robili v interiéroch jednu veľkú chybu: Vyhnite sa jej u vás doma!

Víťazí hebkosť

Čo sa týka textílií, prevládajú materiály ako zamat, satén, damask, ale aj všetky ostatné hebké látky, často aj s kovovým odleskom a doplnkami v podobe strapcov, korálok či pierok. Oknám doprajte bohato nariasené záclony a závesy.

Ďalšie inšpiratívne fotografie nájdete v našej galérii.

Autor: Jana

Focus Media

Video

Diskusia