Slovák Vladislav ručne vyrába drevené obrazy: Toto umenie budete chcieť aj vy! (FOTO)

Doplnky, dekorácie | 14.05.2019

Váš interiér si zaslúži niečo viac ako obrázok z obchodného centra. Pozrite si tieto drevené obrazy, ktoré sú nielen hand made, ale cítiť z nich slovenskú pracovitosť.

Slovák pre Slovákov

Drevené obrazy sú navrhované a vyrezávané na Slovensku. Zanney.sk je projekt zaoberajúci sa návrhom a výrobou drevených obrazov. Môžete si vybrať rôzny materiál, štýl prevedenia aj vzor. Ak túžite po niečom inom, určite vás zaujmú.

Pozrite si aj: Malé kuchyne a žiadna klaustrofóbia: Týchto 5 trikov je cesta, ako to dosiahnuť

"Kedysi som sa veľa venoval grafike, kreslil som, robil 3D modely, animácie, architektonické vizualizácie a pracoval som v odvetví počítačových hier. Časom som sa začal viac venovať technike a po dokončení vysokej školy LIT v Írsku, som sa vrátil na Slovensko," prezrádza autor Vladislav Miklušičák.

 

"Mojím malým snom bolo postaviť si obrabací stroj riadený počítačom (CNC). Nejaký čas som strávil návrhom, pretože som potreboval presný rýchly stroj a mal som tak nanajvýš vŕtačku a uhlovú brúsku. Keď som stroj vytvoril, začal som rozmýšlať, čo na ňom budem vyrábať," pokračuje.

Pozrite si aj: Túto vec v kuchyni všetci podceňujete! Dokáže ale úplne zmeniť celý priestor

"Mal som už skúsenosti s výrobou malých vecí ako napr. podšálky so slovenskými ornamentmi, ale chcel som vyrábať niečo väčšie a časovo náročnejšie. V jednom obchode s nábytkom som raz videl drevené ázijske obrazy. Motívy sa mi veľmi nepáčili, ale obraz ako samotný vo mne zanechal dojem. Páčilo sa mi, že to nie je len povyrezávaná doska, ale že je možné cez jej časti vidieť na druhú stranu," prezrádza, ako vznikol nápad.

Pozrite si aj: Linoleum, dlažba alebo parkety? Vieme, ktorá podlaha je v kuchyni najužitočnejšia!

"Rozhodol som sa, že skúsim spraviť niečo podobné, ale viac slovenské. Tak vznikol prvý obraz - Ornament. Bolo to niečo nové a ľudia, ktorí ho videli naživo, boli nadšení, a tak som sa rozhodol rozšíriť ponuku," dodáva Vladislav.

 

A ako vznikajú nápady na obrazy?

"Námety priamo nevyhľadávam, vačšinou mám pocit, že ,tento´ je už posledný. Ale keď sa mi náhodou nejaká téma zapáči, tak k nej hľadám ďalšiu inšpiráciu. Stáva sa, že nájdem zaujímavé legendy alebo vyobrazenia tejto témy a na základe toho sa snažím vytvorit niečo vo vlastnom štýle.

Pozrite si aj: Toto je 6 najhorúcejších trendov pre kuchyne v sezóne 2019/2020

Takto vznikli v podstate všetky obrazy či už Ornament s prvkami slovenského umenia, alebo môj návrh Mandaly, Stromu života, Draka, Ryby, atď. Práca s návrhom je náročná, pretože obraz je z jedného kusu a je to tak trochu ako kresliť neprerušovanou čiarou. A aj keď je návrh hotový a vyrobený, vždy je čo vylepšovať, preto každý obraz ešte prechádza postupne malými zmenami. S finálnym produktom musím byť spokojný."

 

"Obrazy už vyrábam tri roky, je to stále hobby popri mojej normálnej práci. Mam radosť z toho, že klienti sú veľmi spokojní a že prinášam niečo originálne, čo tu predtým nikto nerobil," usmieva sa šikovný autor.

Nahliadnite do našej GALÉRIE, nájdete tam jeho tvorbu. Ktorý vás chytil za srdce?

Autor: Zuzana

Focus Media

Video

Diskusia