Je to o detailoch: Tieto veci vám doma zaistia pohodu a príjemné chvíle

Doplnky, dekorácie | 21.06.2019

Ako by asi tak mohla fungovať kombinácia leta a severského štýlu? Poďte sa na to pozrieť!

Nemusíte meniť hneď celú domácnosť, aby ste si mohli užiť leto v pohodovom severskom štýle. Áno, presne o tom to je, pohoda, príjemné chvíle s rodinou a s priateľmi. Dolaďte prostredie jednoduchými, ale efektnými dekoráciami a vyčarujte pohodu z niekoľkých detailov. Ako? Pekne tradične.

Pozrite si aj: Akvárium s rybkami ako súčasť dizajnu? Odpadnete, keď to uvidíte (FOTO)

Pripraviť si príjemné leto nebude vôbec problém. Základom bude príjemný kútik na posedenie - ideálne v dobrej spoločnosti vašich blízkych. Zožeňte si veľký stôl v tieni či na terase, prineste stoličky, alebo natiahnite pohodlné hojdacie siete. Po ruke by mali byť servírovacie stolíky alebo aspoň veľké tácky, na ktoré naskladáte všetky dobroty.

 

Doprajte si kvety

Nádhernú kyticu pestrofarebných kvetov môžete pokojne postaviť uprostred stola, bude ústredným bodom. Nasýťte sa očami jej sýtych farieb - v ideálnom prípade vám môže krásne rozvoniavať.Prejdite sa po záhrade a nazbierajte čerstvé ovocie i bylinky do osviežujúcich limonád. Myslite na udržateľnosť, sirupy, limonády alebo osviežujúce ľadové čaje podávajte v sklenených fľašiach a v džbánoch.

Pozrite si aj: Ako dosiahnuť šťastie a vyrovnanosť? Fíni objavili niečo lepšie ako dánske hygge!

Náš tip: Bazový sirup, medovka, čerstvo natrhané bylinky akými sú mäta alebo medovka - to sú ideálne osviežujúce nápoje na horúce letné dni i večery.

Pozrite si aj: Chcete kúpiť babke zviera? Dajte si pozor, TIETO nie sú pre seniorov absolútne vhodné

Pochutnajte si spolu

Jednoduché, ale o to zaujímavejšie jedlá a maškrty určite potešia nielen deti. Pokojne zalovte na internete alebo si zakúpte kuchársku knihu s typickými severskými receptami. Alebo ešte lepšie, siahnite po tradičných receptoch vašej babičky alebo mamy. Čo poviete na ovocnú bublaninu, jahody so šľahačkou alebo domácPozrite si aj: Ako dosiahnuť šťastie a vyrovnanosť? Fíni objavili niečo lepšie ako dánske hygge!u zmrzlinu?

 

Nezabudnite na dekorácie

Tie tvoria veľmi dôležitú úlohu. Servírovať ich môžete na drevených táckach. Pripravte si zo sklenených pohárov malé i väčšie svietniky. Naplniť ich môžete nielen sviečkami, ale aj malými elektrickými svetielkami.

Pozrite si aj: Ako premeniť bežný byt na škandinávsky dizajn? Siahnite po týchto svietidlách a policiach!

Do sklenených pohárov (hoci od zaváraniny) uložte aj voňavé zmesi s niekoľkými kvapkami esenciálnych olejov a s čerstvými vetvičkami rozmarínu, zaručene odpudia všetok nepríjemný hmyz a krásne prevoňajú okolie. Na chladnejšie večery pripravte mäkučké deky a za chrbát pohodlné vankúšiky, určite sa vám nebude ani chcieť od príjemného posedenia odísť do postele!

Chcete to vidieť na vlastné oči? Tak nahliadnite do našej GALÉRIE, je to nádhera!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia