Harmónia v dome, harmónia v duši

Feng-shuei | 15.02.2011

Ak ste podľa nadpisu článku usúdili, že sa v ňom budeme venovať starovekej čínskej filozofii feng-shuei, máte úplnú pravdu. Práve toto učenie nám totiž môže významným spôsobom zharmonizovať nielen naše bývanie, ale aj náš celkový život.

Domov – útočisko pokoja
Priestor zharmonizovaný podľa princípov feng-shuei vytvára pre obyvateľov oázu pokoja a harmónie. Takýto byt sa stáva ozajstným útočiskom pre jeho obyvateľov. Veď jednou z najdôležitejších vecí v našom živote je domáca pohoda bez rušivých elementov.

Cieľom feng-shuei je využívať okolitú energiu pre vlastné ciele, zvyšovať jej kvalitu a zároveň ju harmonizovať a tým zlepšovať svoj život. Pretože práve harmónia a vyváženie energie sú rozhodujúce faktory feng-shuei. Každá budova, rodinný dom, byt, či jednotlivé miestnosti totiž sú energetickými poľami a žijú svojím vlastným energetickým životom.

Premiestnenie nábytku či výmena bytu, môže pre nás znamenať presmerovanie energie a získanie príležitosti v láske, či v peniazoch, a tak isto v horšom prípade aj ich stratu.

Príjemná atmosféra otupí každé ostrie hádky, a napomáha spolunažívaniu všetkých členov rodiny. Byt vyladený s feng-shuei podporuje aktivity jeho obyvateľov a aktivuje ich vlohy a schopnosti. Významne pôsobí na zdravie a urýchľuje liečenie i regeneráciu človeka.

Poriadok v dome aj v živote
Či už zo svojho bývania máte pozitívny alebo negatívny pocit, mali by ste hneď na začiatku urobiť jedno – vyhádzať všetko nepotrebné. Veci, ktoré zbytočne zavadzajú, brzdia totiž prúdenie životnej energie čchi. Týka sa to aj vecí z vašej minulosti, na ktorých ste emocionálne závislí. Tie vás udržiavajú v minulosti, často bolestivej, a bránia vám hľadieť s nádejou do budúcnosti. Preto sa zbavte všetkého nepotrebného a zbytočného.

Druhým krokom je upratovanie. Starostlivo a zodpovedne dajte svoje bývanie z každej strany do poriadku, pretože neporiadok takisto brzdí prúdenie energie čchi. Čistota a poriadok navyše veľmi pozitívne vplývajú na vašu myseľ a rovnako ja telo. Už len samotný proces upratovania dáva vášmu bytu a tiež vám nový, pozitívny náboj a smerovanie.

Od priestoru k životu
Filozofia feng shuei vám pomôže preniesť vibrácie z vašich miestností do vášho života a činností. Môžete tak podporiť svoj partnerský alebo profesionálny život či zdravotné alebo finančné pomery.

Pamätajte si, že všetko so všetkým súvisí. V tomto prípade to teda znamená, že pokiaľ máte poriadok a harmóniu vo svojom dome a či byte, pomôže vám to aj vo vytvorení harmónie vo vašom živote.

Autor: Samara