Lepší spánok: Pod posteľou nemá byť nič

Feng-shuei | 06.11.2015

Počas dňa vás stretne pravdepodobne toľko vnemov a povinností, že na spánok neraz dobrovoľne ani nepomyslíte. Kto ho dočasne obmedzil na úkor divého životného tempa, ten dá určite za pravdu, že bez poriadneho spánku sa nedá dlhodobo existovať. Akými prostriedkami skvalitniť pobyt v spálni, aby ste mohli začať básniť o spaní ako v bavlnke?

Nemať nič pod posteľou
S niektorými radami ste sa už možno stretli, len ste si neuvedomili ich opodstatnenosť. Poriadok v spálni predstavuje základ úspechu. Odborníci z oblasti feng-shuei odporúčajú neumiestňovať pod posteľ žiadne predmety a ani v jej blízkosti. Úložný priestor pohľadajte v inej časti príbytku. Spálňou by mala voľne prúdiť energia bez akéhokoľvek obmedzenia.

Postaviť ju do prostriedku
Pri výbere manželskej postele myslite na prvom mieste na rozmery a dispozíciu spálne. Posteľ by nemala skončiť vedľa steny, pretože jej miesto patrí v jej centre. Hoci vlastníci malých príbytkov môžu namietať, prístup z jednej strany blokuje prirodzený tok energie. Nočné stolíky prípadne vyriešte alternatívne vo forme poličky. Dbajte poctivo na symetriu.

Obklopiť sa farbami
Každý z nás prirodzene inklinuje k farebnosti, ktorá mu najviac vyhovuje. Pri zariaďovaní spálne by bolo vhodné prihliadať nielen na jednotlivé odtiene, ale aj na ich konkrétne pôsobenie. Vyhnite sa väčším červeným, oranžovým a sýtoružovým plochám, pretože aktivujú v človeku energiu. Vo vašom záujme je spontánne zaspať a nie ešte viac sa prebudiť.

Bez duchov a zábaviek
Medzi vhodnejší variant patria odtiene bielej, krémovej a sivej. Chybu nespravíte ani jemnou žltou, zelenou a modrou. Vzory sú v poriadku, pokiaľ príliš nepútajú pozornosť. Zrkadlá sa vo všeobecnosti neodporúčajú umiestňovať do spálne, lebo neželané tiene by vás mohli za tmy seriózne strašiť. V spálni sa rozlúčte aj s elektronikou, ktorá drží vašu hlavu v pohotovosti.

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Diskusia