Feng-šuej v spálni: Zásady pre lepší spánok i zdravie

Feng-shuei | 23.01.2017

Máte problémy so spánkom, budíte sa v noci, alebo ráno vstávate ako dobití? Príčin môže byť niekoľko, ale jedným z riešení je aj rekonštrukcia spálne. Východné umenie zariaďovania feng - šuej už dlhé roky pomáha ľuďom kvalitnejšie spávať a cítiť sa zdravšie.

Nič pod posteľou
Najhoršie si to odskáču tí, ktorí majú perináky pod matracmi naplnené vecami, starými šatami a nefunkčnými predmetmi. Nemusíte vidieť, čo máte pod sebou a napriek tomu to nebude na vás dobre vplývať. Preto je omnoho príjemnejšie mať posteľ na nožičkách a pod ňou upratané. Aj prach je negatívom. Určite občas nechajte prebehnúť pod vami aspoň robotický vysávač. Mimochodom je to aj podstatne zdravšie. V preplnených priestoroch sa množia baktérie, plesne aj roztoče.


Pozor na pohľad

Neviditeľný neporiadok nie je jediný, ktorý je problematický. Ešte horšie na vás vplýva neporiadok priamo v spálni. Preto sa neodporúča mať pri posteli nemého sluhu, vešiak, alebo stoličku obsypanú šatami. Lepšie je použitie ramienok do skrine, alebo uskladnenie v komodách a poličkách.

Prečítajte si: Ako z domu odstrániť negatívnu energiu

Pozor na minulosť
Hovorí sa, že z minulosti je potrebné sa poučiť a nie ju mať stále pred očami. Odstráňte zo spálne všetko neaktuálne. Nemajte pred sebou veci, ktoré ste stratili. Catherine Brophy sa dlhodobo venuje zariaďovaniu spální v zmysle feng šuej a hovorí, že jedného klienta od zlého spánku oslobodilo, keď odstránil portrét svojej bývalej ženy. Nemajte okolo seba spomienky, ktoré vám spôsobujú spytovanie vedomia, žiaľ, alebo clivotu.


Zabezpečte si čelo postele

Dôvod je prostý, vytvára pocit bezpečia a pokojný aj dobrý spánok môžeme mať len vtedy, ak cítime, že nás nič neohrozuje. Postele bez čela môžu prispievať k tomu, že sa poriadne nevyspíte, spánok nebude dostatočne hlboký na revitalizáciu síl a vy sa budete cítiť zle.

Pozrite sa: Harmónia jing a jang u vás doma? Stačí si dať pozor na pár drobností

Ovplyvňujte hladinu svetla
Svetlo veľmi intenzívne určuje, ako dobre sa vyspíme. Preto by ste mali mať spálňu vyzbrojené stmievačmi svetla, aby vás pomaly pripravili na zaspávanie znižovaním intenzity jasu. Prechod z prudkého svetla do tmy organizmus nevie veľmi dobre spracovať.


Preč so zrkadlami

Azda nikto sa na seba nepotrebuje hneď po zobudení pozerať. Preto nie je dôvod mať tieto doplnky priamo pri posteli. Nielenže feng šuej ich označuje za energeticky neprijateľné, ale rozhodne nepoteší, ak v prítmí spálne budete vidieť tmavé odrazy.

Autor: Marcos