Dizajn zvyšujúci plodnosť: Malé úpravy v domácnosti prilákajú bociana

Feng-shuei | 14.03.2017

Márna snaha o počatie potomstva spôsobuje vrásky na čele mnohým mladým dvojiciam. Zázračné elixíry, výpočty plodných dní, rady lekárov, to všetko je niekedy krátke na privolávanie ducha rodiny do spálne. Pritom možno stačí len správne upratať. Dizajn má na plodnosť dosť výrazný vplyv.

Trochu milostnej mágie
Feng-šuej by nefungovalo už stovky rokov, ak by nemalo reálne výsledky. Jeho cieľom je nielen pekne bývať, ale aj účelne a užitočne žiť. Problémy s počatím sú staré ako ľudstvo samo, ale neraz sa stalo, že správne rozmiestnenie nábytku vyvolalo želaný okamih príchodu ďalšieho člena rodiny. Skúste to aj vy pomocou tejto metódy.


Pozor na dvere

Najmä na ich zablokovanie. Ellen Whitehurstová sa zaoberá interiérovým dizajnom v spojitosti s plodnosťou dlhé roky a ako prvé radí všimnúť si, či nemáte zablokovaný vchod. Napríklad aj premnoženými či prebujnelými rastlinami, či dokonca automobilom. Prečistite vstupnú bránu a dajte možnosť energii prúdiť. Znie to možno ako čarovanie, ale ak to funguje, prečo nie?

Sex nielen v posteli: Aj chcete „otestovať" každú miestnosť v domácnosti, vopred si ju nenápadne pripravte

Fokus na deti
Ak chcete dieťa privítať, mali by ste s ním už počítať a nebrať ho ako náhodu. Ak máte byt výsostne uspôsobený na potreby dvojice, je málo pravdepodobné, že tretí člen rodiny sa bude k vám tešiť. V praxi to neznamená vytvoriť novú detskú izbu. Skôr počítať s priestorom pre niekoho tretieho. Pri zariaďovaní nechajte v spálni priestor pre postieľku a prebaľovací pultík. Pri stole počítate s tým, že nebudete stolovať vždy len dvaja. Máte zabezpečené priestory, pred tým, aby sa prípadne dieťa na nich nezranilo? Ak zariaďujete egoisticky, môže to spôsobovať problém s plodnosťou. Zariaďujte s rezervou pre dieťa, ktorú dovtedy hravo vyplníte potrebnými doplnkami.


Poriadne upracte spálňu

Znie to až magicky, ale Ellen Whitehurstová tvrdí, že je potrebné poriadne povysávať a vyčistiť celú izbu, vrátane matracov na posteli. Pokojne aj vytepovať. Potom sa môžete pustiť do práce. Ellen tvrdí, že podľa tradičného čínskeho učenia duša človeka pár dní pred počatím obieha priestory a usídli sa len tam, kde sa jej páči. S tým súvisí aj priestor na prúdenie energie. Nemali by byť skrinky nad dverami, ani príliš veľa poličiek nad vašimi hlavami. Čisté línie a dostatok prúdenia vzduchu dáva počatiu vyššie šance.

Kútik na lásku: Romantickej nálade pomôžu drobné detaily

Odstráňte ventilátor
Rozhodne do spálne nepatrí. Údajne narúša vlnenie v oblasti solar plexu, čo môže opäť znižovať šancu, že počnete potomka. Klimatizácia problémom nie je, ale nie je vhodné, aby bežala počas aktu lásky. Aj zo zdravotných dôvodov a možného nachladnutia.


Stavte na zelenú

Táto farba nie je len farba pokoja, ale je vyhodnotená ako farba, pri ktorej počalo najviac manželských párov. Odstraňuje totiž zlé energetické blokády. Maľovanie pred počatím môže priniesť lepšie výsledky ako doplnky výživy. Výborne padnú aj svetlé farby nad manželským lôžkom. Žltá a oranžová sú považované za farby nového života. Nemusia však byť dominantné, stačia aj doplnky.

Autor: Marcos