Feng-šuej: Harmónia v byte pomocou živlov

Feng-shuei | 10.04.2017

Živly sú základnou stavebnou jednotkou sveta, na ktorých stojí jeho harmónia. Učenie feng-šuej má preto úplne jasno, živly nesmú v priestore chýbať, aby ste sa cítili v pohode.

Zabezpečenie čerstvosti
Ako spôsobiť, aby ste sa doma cítili uvoľnene, sviežo a jednoducho akoby vás pohládzal príjemný vánok? Feng-šuej priamo s elementom vzduchu nepočíta, ale práve on je hnacím motorom dobrých energií. Priestor by mal byť dostatočne vzdušný. To znamená, že nábytok by nemal byť pri stene, ale minimálne päť centimetrov od nej. To nielenže podporuje sviežosť, ale zabraňuje aj tvorbe medzi stenou a nábytkom. Vyvarujte sa natlačeniu nábytku len na jednu stenu a vždy dbajte na to, aby ste izbu stavali od najtmavších farieb na podlahe až po najsvetlejšie pri strope. Tak docielite príjemnú vzdušnosť.


Zemité doplnky

Ich miesto je napríklad v spálni. Keramická miska sa sem hodí rovnako dobre, ako napríklad na stôl v obývačke, pred ktorým sedávate na gauči. Dôvod? Zem podporuje vzťahy a hodí sa všade tam, kde trávite čas ako dvojica. Aj preto je vhodné prvky zeme, alebo zemitých farieb mať vždy v páre. Tým sa element základu, ešte viac zosilní. Skúste namiesto jednej hlinenej misky umiestňovať rovno dve. Zrazu zistíte, že sa na seba s partnerom po zobudení možno viac usmievate. Netreba to ale preháňať, zem nemôže víťaziť na úkor iných elementov, inak hrozí lenivosť a komótnosť.

5 najčastejších chýb feng-šuej, ktorédoma robíme

Ohnivá červená
Oheň môže symbolizovať aj plameň v krbe, ale nemusí. Tento prvok sa prejaví veľmi výrazne aj v podobe červených doplnkov. Platí, že ak napríklad červené doplnky a plamene sviečky, alebo trojuholníkové ozdoby umiestnite na južnú stranu, podporíte oblasť slávy a rozvoja dôstojnosti. Oheň v pracovni podporuje expanziu a dravosť.


Akvárium

Je asi tým najvýraznejším reprezentantom vody. Jej energia prináša financie, preto je vhodná napríklad do obývačky a súčasne zlepšuje aj komunikáciu. Nemusí byť však prítomná len v kvapalnej podobe, do bytu ju spoľahlivo vovedú aj vlnky, modré odtiene a oblúky.

Interiér zvyšujúci plodnosť: Malé úpravy v domácnosti prilákajú bociana

Špecifický kov
Je podľa feng-šuej rovnocenným živlom a v obývanom priestore by mal mať svoje zastúpenie. Využiť môžete kovové svietniky, misky, nádoby, mosadzné vázy, či hodiny. To všetko je výborný kovový doplnok najmä do priestoru kde študujete, alebo pracujete. Kov podporuje sústredenosť, ale pozor, viac kovu vyvoláva uštipačnosť.

Autor: Marcos