3 návody, ako si zariadiť spálňu podľa feng-šuej

Feng-shuei | 09.08.2017

Zariaďovanie spálne môžete uchopiť viacerými spôsobmi. Najlepšie je však spojiť estetiku, pragmatizmus a rešpektovať aj prúdenie pozitívnej energie, ktoré zaručí štandard feng-šuej.

O tom, že nejde o žiadnu veľkú alchýmiu, ale výraznú pomoc dobrému spánku, vás presvedčia tri ukážkové spôsoby ako na to!

Každá izba je iná
Z pohľadu feng šuej je každá izba svojská a je nutné zohľadniť aj rozličné energetické prostredie, ktoré sa vyžaduje. V prípade spálne je dominantou veľká posteľ a nočné stolíky.
Potom sú tu dvere a okná. To budú tri ingrediencie, s ktorými je potrebné pracovať. Samozrejme, aj v spálni platia všeobecné zásady, ktoré hovoria o poriadku, eliminácii nefunkčných vecí a čistote. A prirodzene, zrkadlo radšej nie.

Čísla domu podľa feng-šuej: Viete, aký majú význam?

 

Posteľ ako centrálny bod
Jednou z možností je umiestnenie postele do centra miestnosti, diagonálne k dverám, čelom opretá o stenu. To je dobrý základ pre feng-šuej. Je nutné, aby bola posteľ uzemnená na oboch stranách, či už čelami, alebo masívnymi nožičkami pri nohách.
Po oboch stranách môžete mať nočné stolíky. Nemusia byť identické, je tu priestor na kreativitu, ale mali by byť vyvážené. Preto je dobré väčšie komody a skrinky dávať pred posteľ. Uloženie na jednu bočnú stenu by spôsobovalo energetickú nerovnováhu.
Koberec pod posteľou posilní pozitívne vibrácie a dobrý spánok.

Dvere na bočnej stene
Dvere do spálne sa dajú málokedy presunúť na inú stenu a preto ani feng-šuej nepočíta len s jedným správny usporiadaním. Ak sú dvere na bočnej stene, je ideálne mať ich pri nohách.
Získate tým priestor na vyváženie čela nábytkom pred posteľou a po stranách ostáva priestor či už na nočný stolík, alebo aj na voľný priestor na rannú rozcvičku a prúdenie energie.


Lepšia imunita: Zásadami fen-šuej môžete zlepšiť svoj zdravotný stav

Dvere vedľa hlavy
Nie je to úplne najšťastnejšie riešenie. Ale stále je možné zvládnuť pozitívne šírenie energie. V tomto prípade je nutné zabezpečiť, aby medzi dverami a vašou hlavou bol dostatočný priestor na zábranu v podobe napríklad skrinky, alebo nočného stolíka. To vytvorí isté oddelenie od prechodového priestoru a budete sa cítiť v bezpečí.

Autor: Marcos