Najkrajšie kuchyne roku 2011

Kuchyne | 12.12.2011

Každým rok vznikne mnoho konceptov kuchyne, ktoré skutočne stoja za to. Ale len zopár z nich si naozaj zaslúži prívlastok najkrajšie. A my sa na ne teraz pozrieme.

Varenie hrou
Ťahá sa to už od Komenského a jeho vyučovacích princípov pod heslom „Škola hrou“. V tomto duchu jeho teóriu preniesli na proces varenia dizajnéri zo spoločnosti Elmar. Spočíva najmä v umeleckom stvárnení, kedy je kuchynská linka oživená veselými grafickými obrazmi.

Táto kuchyňa sa príznačne nazýva „The Playgroung kitchen“, čo znamená niečo ako kuchyňa na hranie. Hravosť má v tomto prípade však aj ďalší rozmer – kuchyňa je totiž stvorená z množstva jednotlivých častí a komponentov, ktoré si môžete zložiť podľa toho, ako sa páči vám. Čiže podľa vášho obľúbeného štýlu a dispozičných možností.

Rovnaká sloboda panuje aj pri výbere farieb kuchyne, kde máte naozaj mnoho možností, z ktorých je jedna zaujímavejšia ako druhá. V kuchyni tohto typu je varenie skutočnou hrou, k čomu prispieva aj praktický a funkčný minimalistický dizajn. Jednoducho, ako hovorí samotný výrobca: „Je to kuchyňa, kde si pravidlá určujete vy sami“.

Skutočný majstrovský kúsok


Kuchyňa, ktorú vám chcem teraz ukázať, je skutočným „meisterstückom“. Každý detail v nej je totiž vyrobený ručne a je to vidieť najmä na ich dokonalej súhre, ktorá vytvára jedinečnú koncepciu umenia, dizajnu a funkčnosti.

Stojí za ňou spoločnosť talianska spoločnosť Brummel – Papillon, ktorá je známa práve takýmito výtvormi. Hlavným materiálom bolo v tomto prípade poctivé dubové drevo namaľované na bielo.

Okrem svojej estetickej stránky sa táto kuchyňa môže pochváliť takisto dokonalou funkčnosťou, ktorej základom je kuchynský ostrov, zabudované spotrebiče a šikovné vysúvacie poličky a skrinky, ktoré máte jednoducho vždy poruke, keď ich práve potrebujete. Za povšimnutie stojí aj skvelý riešenie osvetlenia.

Biela kuchyňa všetkých farieb
Pod týmto sloganom uviedla spoločnosť Moka na trh koncept kuchyne, ktorý je za prvé skutočne pravdivý a za druhé bezprecedentný, pokiaľ ide o farebnosť kuchýň. Do trojice najkrajších kuchýň tohto roku sme ju zaradili aj pre určité vyžarovanie pokoja, ktoré tento dizajn dokázal tomuto, často chaotickému priestoru dať.

Ale vráťme sa k spomínaným farbám. Biela je tu skutočne dominantná a preto je aj samotná kuchyňa primárne vnímaná ako biela, ale zároveň hrá celým spektrom iných farieb, medzi ktorými hádam ani žiadna podstatná nechýba. To kuchyni dodáva akýsi punc futurizmu a originality. Aby sme nezabudli – farby vytvárajú integrované LED svetlá.

Aj v tomto prípade je kuchyňa veľmi modulárna a flexibilná – obsahuje prakticky až dvesto variácií. Pokiaľ ide o materiál, nájdeme tu sklo, kov a takisto aj drevo. Jednoducho, prispôsobí sa vám a nie vy jej.

Autor: Natália