Čo je hot a trop v kuchyni roku 2017?

Kuchyne | 09.01.2017

Žiť na pulze doby a trendov niekedy znamená pretvoriť aj bežne používané kuchynské dekorácie a zariadenie. V prípade plánov na rekonštrukciu je určite vhodné spoznať, čo je trendy a nezariaďovať sa v štýle, ktorý je už za zenitom.

Heslo roka je stmaviť
Tmavé až čierne, zato vysokolesklé linky a skrinky nebudú mimo kurz. Trochu pripomínajú štýl Jamesa Bonda. Zachovávajú si však noblesu, ktorú má len čierna a biela. Tieto dve kombinácie budú dominovať moderným kuchyniam. Jasné, že aj nadčasový a tak stále ospevovaný drevený dekor nebude úplne mimo trendov, ale nebude očarujúcim prvkom v modernom kuchynskom priestore. Tmavé odtiene v distingvovanom štýle upútajú pozornosť. V kombinácii s bielymi pracovnými doskami, alebo zástenami nebudú pôsobiť smutne, skôr majestátne.


Kvety

Hľadáte na zástenu vhodný objekt? Vedú kvety. Od fototapiet s rastlinnými vzormi až po grafiky lístkov. Môžu byť vo verných farbách, alebo kopírovať čiernobiely štýl. V oboch prípadoch neprestrelíte módny trend. Nad rozkvitnutými lupeňmi však vyhrávajú skôr strohejšie a striedmejšie listnaté motívy.

Pozrite sa: Tieto jedálne sa najviac páčili v roku 2016

Mramor
Je trvácny, krásny a do kuchyne veľmi vhodný. Či už na pracovnú dosku, alebo na stredový ostrovček. Strieda žulu, ktorá dlhé roky kraľovala kuchynskému priestoru. V tomto roku už v moderných kuchyniach spieva labutiu pieseň.


Zabudnite na krikľavosť

Ak sme hovorili o kuchyni v smokingovom štýle, tak z toho vyplýva, že kúpiť si sýtočervenú, alebo oranžovú linku už nie je ani retro, ani moderné. Jednoducho to je minulosť. Ak potrebujete zmeniť pomer tmavej, pretože máte kuchyňu menšieho rozmeru, stavte na biele skrinky s vysokým leskom a tmavú pracovnú dosku. Je to vždy lepšie riešenie, ako siahnuť po lesklej plnofarebnej kuchyni.

Prečítajte si: Dvojfarebné kuchyne sú stále v kurze a majú šťavu!

Metalické spotrebiče
Kovový zjav už len dotvára elegantný dojem modernej kuchyne. Sporák s bielym smaltovaným povrchom sa nemôže v atraktivite dorovnať chrómovému zjavu vstaveného spotrebiča. Móda sa každoročne dotýka aj techniky. A nejde len o výkon a technológie, svoje hovorí aj módny šat. Preto od rúr na pečenie až po chladničky je šedá, chrómová a metalická v kurze, iné farby patria rokom skôr minulým.

Autor: Marcos