Premena kuchyne: Vybúrali si výdajné okienko

Kuchyne | 14.02.2017

Manželia si kúpili starší byt v pôvodnom stave. Najväčším tŕňom v oku (a zároveň príčinou primeranej ceny), bola kuchyňa a kúpeľňa bez jedinej predchádzajúcej renovácie.

Hoci manželia ušetrili pri kúpe bytu, vedeli, že výdavky sa nekončia. Modernizácia kuchyne totiž nebude lacná. Najmä, ak odporúčanie ich interiérového architekta zahŕňalo búranie.

Pozrite sa, ako v tom istom byte dopadla renovácia kúpeľne!

Pôvodná kuchyňa bola úzka a dlhá - vchádzalo sa do nej z jedálenského kúta na užšej strane kuchynského kvádra. Architekt však odporúčal, aby túto stenu zamurovali a namiesto toho sa vybúrala stena do obývačky.


Stena nakoniec nepadla celkom - premenila sa na otvorený dverný vstup a výdajné okienko. Touto zmenou sa kuchyňa náramne zosvetlila. Vstupuje do nej viac svetla než predtým (hoci cez obývačku). Celkovému dojmu výrazne pomáha aj svetlé vybavenie a lesklý povrch dvierok na kuchynskej linke.

Prečítajte si: Viac svetla v kuchyni - 5 spôsobov, ako to dosiahnuť

Majitelia nechceli celú bielu kuchyňu, ktorá by podľa nich pôsobila priveľmi nemocnične. Potrebovali sa však držať čo najsvetlejšej farebnej škály - kuchyňa totiž naozaj potrebuje každý odraz svetla, ktorý môže dostať. Na zástenu a steny si nakoniec vybrali svetlomodrú. Talianske sklené obkladačky na zástene majú zaujímavý rozmer a navyše, sklo vytvára zaujímavý 3D efekt.


Zásadnou investíciou v kuchyni sú pracovné plochy z mramoru. Našťastie, kuchyňa ich nemá veľa. Luxusný materiál kuchyňu povýšil. Spolu s drevenou podlahou, ktorá plynie aj do obývačky, tak vznikla efektná kuchyňa za rozumný peniaz.
Viac záberov zrenovovanej kuchyne nájdete v galérii pod článkom.

Pozrite sa: Premena kuchynky v jednoizbovom byte

Autor: Nonka