Kuchynský stôl: Možností je viac, než si myslíte

Kuchyne | 16.02.2017

Niektoré kuchyne sa môžu zdať primalé na kuchynský stôl - my sme však našli skvelé príkaldy toho, že ak sa chce...

Napriek móde otvorených kuchýň, raňajkových či barových pultov a vysokých stoličiek, kuchynský stôl je klasika, ktorú nájdeme vo väčšine kuchýň. Len zriedkavo sa nájde človek, ktorý by v kútiku duše nesníval o veľkom kuchynskom stole, za ktorý sa posadí kopec priateľov a blízkych. Nie každá kuchyňa však má na taký miesto. Zamerali sme sa preto na náhradné riešenia - spôsoby, ako sa najesť pekne posediačky, na stoličke, z ktorej nám nevisia nohy a za stolom, ktorý pripomína teplo domova. Tu je pár nápadov, na čo si pritom dať v malej kuchyni pozor.


Stoličky, ktoré sa dajú zasunúť
Elegantné jedálne so štýlovými stoličkami sú fajn, no v malej kuchyni je vhodnejšie vybrať si stoličky, ktoré sa dajú vsunúť pod stôl alebo aspoň zasunúť tak, aby zaberali čo najmenej miesta.

Inšpirujte sa: Čím častejšie spolu jete, tým budete súdržnejší

Kruhový či hranatý, hlavne nie nahý
Stôl s oblými hranami je do kuchyne o čosi vhodnejší, ak okolo stola budete chodiť. Avšak bez ohľadu na jeho tvar, mala by kuchyňa pôsobiť útulne. Mala by lákať domácich, aby si spoločne sadli za stôl. Nech je to pekný obrus, svieža kytica kvetov alebo aranžmán v črepníku, stôl by nemal byť úplne prázdny, ako smutný výjav zo školskej jedálne po záverečnej.


Výhľad vábi k posedeniu
Je zarážajúce, koľko ľudí si nevie poradiť s tým, kam vlastne stôl postaviť. Zvyčajne teda dostane miesto - prirazený k stene. Pritom oveľa lepšiu úlohu by si zastal pri okne. Pekný výhľad totiž láka k zádumčivým posedeniam s kávou alebo čajom...

Prečítajte si: Stoličky o vás prezradia, aká ste rodina

Variabilita je vždy vítaná
Ani veľmi malá kuchyňa nemusí rezignovať na kuchynský stôl. Ten totiž môže byť sklápací, posuvný na kolieskach... Na kuchynský stôl sa totiž nájde miesto vždy.

Pozrite sa, koľko zaujímavých nápadov sa dostalo do našej galérie kuchynských stolov.

Autor: Nonka