Krása „tučného“ dizajnu pre každú kuchyňu! Je to niečo pre vás?

Kuchyne | 18.03.2017

V kuchyni slovo tučný nie je príliš sexi. Ak samozrejme nie je v spojitosti s dizajnom. Pretože na rozdiel od nadváhy, v priestore kde sa varí a jedáva, má tučný tvar značné prednosti.

Tučné kontrasty
Priberte do kuchyne farby. Už len to, že premeníte bežné pracovné, obvykle menej farebné prostredie na kontrastujúce pole farebnosti, je zaujímavým obohatením kuchyne. Tento priestor je najkrajší vtedy, ak nie je sterilný. Miešajú sa v ňom chute, vône aj farby. Nebojte sa "tučnejších" a výraznejších kombinácií.


Pekné kúsky

Tučnota sa prejavuje aj poriadne masívnym náradím. Doskami, nožmi aj stolíkmi. Panvice aj náradie z hrubších materiálov majú dlhšiu životnosť, plus vynikajúco vyzerajú ako funkčný dizajn. Môžete ich priamo v kuchyni vystaviť. Masívne drevo nie je nikdy zlé. Klasické vyrezávané stoličky aj stoly sú súce vhodné do veľkých kuchýň, ale drevo je riešením na pár rokov.

Pozrite sa: Farebné kuchyne, ktoré vás nabijú pozitívnou energiou

Veľkorozmerné obkladačky
Na podlahu, ale aj na formu zásteny. Drobné obkladačky, dlaždice a mozaiky už dnes nie sú trendy. Kachličky na podlahe vo veľkom rozmere a grafosklo ako celá zástena s hustými vzormi na pozadí patria aktuálne k top trendom. Prirodzene výhodou sú práve sýte a svieže farby, ktoré je možné na grafosklo prenášať.


Atraktívny materiál

Olaminovaná drevotrieska je riešenie, ktoré rozhodne nepoteší tak, ako pracovný pult zo skutočne pevných materiálov. Aktuálne je veľmi trendy využiť masív, alebo kameň. Žula na pracovnej doske odolá prakticky všetkému. Je málo porézna, disponuje množstvom farieb, je možné ju jednoducho upraviť na želané rozmery. Žulové pracovné dosky sú dostatočne šik, aby sa stali ústrednou ozdobou kuchyne. Rovnako ako mramor. Ten je však náročnejší na údržbu a ľahko ho poškodia oleje, ale medzi opatrnejšími kuchármi patrí k najobľúbenejším materiálom, pretože pôsobí extra luxusne.

Odvážne alebo bláznivé? Dali by ste sa nahovoriť na kuchyne, ktoré sa vymykajú štandardu?

Nešetrite na veľkosti
Problém kuchýň, ktoré nepriberú na zariadení, je ich zaostávanie v spoľahlivosti. Ak je to čo i len trochu možné, nešetrite na objemnom umývadle. Čím väčšie, tým lepšie. Batéria so sprchou je základom spokojnosti nielen pri ručnom umývaní tanierov, ale aj mäsa, či zeleniny. To isté platí o odkladacích priestoroch. Na týchto troch súčastiach nikdy neuberajte rozmery. Ak kuchyňa priberie, nikdy to na rozdiel od jej užívateľov nie je na škodu.

Autor: Marcos