Premena kuchyne: Rozhodli sa ju otvoriť. Riešili by ste to rovnako?

Kuchyne | 19.03.2017

Mladí manželia si kúpili trojizbový byt s kuchyňou, ktorá im vôbec nevyhovovala. Spravili radikálnu zmenu.

Byt, ktorý si manželia kúpili bol v mnohých ohľadoch ideálny: orientovaný na juh, v príjemnej štvrti, izby rovnomerne veľké, s kvalitnými drevenými parketami. Jedinou chybičkou na kráse bola kuchyňa. Bola veľmi malá, úzka a dojem stiesnenosti ešte zvýrazňovala tmavá kuchynská linka s fádnou sivou pracovnou doskou. Sivá dlažba v kuchyni bola kvalitná, no bez nápadu.


Manželia sa chvíľu rozhodovali, či byt vôbec kúpia. No nakoniec prevážili iné spomínané pozitíva a dohodli sa na kúpe aj s tým, že ich pred nasťahovaním bude čakať prestavba.Jedným z problémov bolo, že do kuchyne sa vchádzalo cez malú predizbu - komoru. Priečka medzi týmito miestnosťami teda išla dole ako prvá, aby sa kuchyne aspoň trochu zväčšila.

Prečítajte si: Spojenie kuchyne a obývačky - je naozaj výhodné?

Stále to však neriešilo problém úzkej miestnosti. Keďže obaja manželia často a radi varia, pohodlný pohyb okolo kuchynskej linky bol dôležitou prioritou. Spojili sa teda s odborníkom, ktorý odporučil vybúrať priečku v tvare L, ktorá delila kuchyňu od jedálenského kúta a obývačky.


Keďže v domácnosti sa často varí, sporák umiestnili čo najbližšie k oknu. Ak by nestačilo odsávanie digestorom, môžu domáci vyvetrať aromatické vône aj takto.Nová kuchynská linka je biela, aby pôsobila priestrannejšie. Majiteľka si vybrala pracovnú dosku z dubového dreva. Všimnite si, ako štruktúrou výborne ladí s parketami v obývačke.

Pozrite sa: Mozaiky v kuchyni - vybrali sme tie moderné, tradičné aj celkom originálne!

Vzorované dlaždice, ktoré sú na podlahe, chcela majiteľka pôvodne použiť ako zástenu. Nechala si však poradiť, že tam by sa bili s kresbou dreva. A tak je na zástene použitá oveľa jemnejšia mozaika a výrazné obkladačky sa presunuli na podlahu.


Najzaujímavejším prvkom kuchyne je jej ukončenie smerom do obývačky. Stolár do nej vyrobil subtílnu šikmú knižnicu, ktorá skvelo nadväzuje na obývačku.

Senzačný nápad! 5 rokov zbieral vrchnáky od piva, aby si zrenovoval kuchyňu

Autor: Nonka