Nová kuchyňa: Toto zvládli za 30 hodín a s obmedzeným rozpočtom!

Kuchyne | 20.03.2017

Renovácia tejto kuchyne je výnimočná v tom, ako exkluzívne vyzerá napriek neveľkým investíciám.

Majiteľke sa nepáčila tmavá kuchynská linka, ani fádne béžové obkladačky na zástene. Na zmenu však nebolo veľa úspor. S pomocou manžela a svokra sa im však podarila senzačná zmena - a to do 30 hodín!


Keďže výmena kuchynskej linky nepripadala do úvahy, rozhodli sa linku premaľovať. Na tento účel bolo potrebné investovať do kvalitnej krycej farby, priesvitného laku a špeciálneho odmasťovača určeného na prípravu natieraného povrchu. Náter majiteľka opakovala asi štyrikrát, kým bolo krytie dokonalé a bez chybičiek. (Použitá farba je od Annie Sloan.)

Dôvody, prečo sa vyplatí mať v kuchyni otvorené police

Kým farba na dvierkach a skrinkách schla, pustila sa majiteľka s pomocníkmi do premeny obkladačiek. Opäť, výmena bola mimo možností, no domáci sa opäť vynašli. Na nudné obkladačky nalepili špeciálne mozaikové nálepky. (Objednali ich online u značky Beija Flor World.)Nalepovanie jednotlivých štvorčekov s rozmermi 10 x 10 cm síce bola pomerne zdĺhavá práca, náročná na presnosť a trpezlivosť, no výsledok stojí za to!


Najzaujímavejším nápadom je premena kuchynského ostrova. Majiteľka totiž mala pomerne odvážnu predstavu, o ktorej musela najprv presvedčiť zvyšok rodiny. Dve strany skrinky totiž chcela premeniť na betónové.

Mozaiky v kuchyni: Pozrite sa, ako fantasticky vyzerajú pri modernej alebo tradičnej linke

Nakoniec sa jej to podarilo: Na drevené najprv dýhy upevnila jemnú plastovú sieň, aby sa betón mal na čom zachytiť. Potom nasledovalo nanášanie betónu vo viacerých vrstvách. Ako prímes použili biely piesok, aby výsledná štruktúra mala krásny bielo-sivý vzhľad.


Ako sa vám páči táto premena? V galérii pod článkom nájdete viac pekných detailov z tejto kuchyne s príjemným južanským nádychom.

Autor: Nonka