Najkrajšie štýlové pozadia do kuchyne: Vyberte si štýl, ktorý vás vyjadruje

Kuchyne | 27.03.2017

Nejde o zásteny, ale o pozadie, na podklade ktorého si postavíte linku, jedálenský kút a prakticky celý váš sen o peknej kuchyni.

Olivovo zelená
Patrí k veľmi obľúbeným pozadiam aj z toho dôvodu, že navodzuje prvé tóny provensálskeho štýlu a nastavuje preň adekvátne základy. Ladí s levanduľou, kvetmi a je plná života. Olivové pozadie nemusíte docieliť len kachličkami, alebo farbou, ale napríklad aj živými rastlinami. Či už popínavými, alebo padavými, rozhodne si tak prostredie osviežite k spokojnosti.


Maľovaná klasika

Dnes sa klasické biele kachličky s maľovanými vzormi považujú za ukážku portugalského štýlu, ale aj tradičná slovenská dedina a výrobky z majoliky vedeli kuchyňu naladiť do podobných tónov. Dnes sa vintage dostáva k slovu, no na tradičné bielo - modré pozadie už takmer nikto nemyslí. Je to škoda, ak máte slabosť na historické súvislosti rozhodne neobanujete tento výber.

Mozaika v kuchyni: Možno lepší nápad, než si myslíte!

Biela na bielej
Nie je to rozhodne uletená, ani staromódna kombinácia. Biela na bielej bola a bude nadčasová, takže sa jej báť nemusíte. Ak teda máte kuchyňu menšiu, tento odtieň bude pre vás ten pravý. Ak ju chcete osviežiť, môžete napríklad zvoliť namiesto zásteny menšie obkladačky s výraznejšou špárou. Prípadne môžete použiť rovnaký motív zo zásteny aj na boky kuchyne. Vytvoríte tak veľmi zaujímavé pozadie.


Kovový štýl

Šedý, jemne drsný až oceľový. Prečo nie? Prebratý z veľkých závodných jedální, doma udomácnený vďaka ušľachtilým materiálom. Kov môže pôsobiť v kuchyni na prvý pohľad dosť studeno, no len do tej chvíle, kým sa nezačne variť. Až vtedy oceníte jeho pozitíva. Vďaka spotrebičom v oceľovom tóne, pozadiu v lesklom motíve jemnej šedej, máte v kuchyni takpovediac korpus pre výraznejšie dekorácie. Určite upútajú a kuchyňa bude pôsobiť čisto a noblesne. Šedá sa navyše výborne skombinuje s bielou a jednoliatosť pozadia ostane zachovaná.

Krásne kuchynské podlahy: Tieto bude radosť umývať

Kameň
Pozadie nie je len o tom, čo je bude za kuchynskou linkou, ale akým dojmom bude pôsobiť celý priestor. Tu je kameň silným hráčom. Nemusí byť jednofarebný a napriek tomu ladí. Či už vo forme pieskovcovej zásteny, farebnej žuly na pracovnej doske a zemitých farieb na kamennej podlahe. Investícia do kamenného štýlu je síce vyššia, ale veľmi nadčasová a farby, materiály aj štruktúra sú trvácne. Takže prečo neisť aj do takéhoto štýlu?

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia