Premena kuchyne: Biela linka šla preč a je to SUPER!

Kuchyne | 13.04.2017

Väčšina kuchynských premien, ktoré predstavujeme, stojí na jednoduchom princípe: výmene tmavej či drevenej kuchynskej linky za bielu - a kuchyňa razom vyzerá oveľa svetlejšia a väčšia. Tu to však neplatí.

Kuchynská linka, ktorú sa majitelia rozhodli vymeniť, nebola ani tmavá ani zásadne chaotická, čo najčastejšie býva motiváciou pre rekonštrukciu. Už v pôvodnom stave mala všetko to, čo zvyčajne pokladáme za plus: biele dvierka, radostné žlté steny, otvorenú dispozíciu, kuchynský pult... Prečo sa teda rozhodli pre zmenu?


Predovšetkým im v kuchyni chýbali úložné priestory a pracovná plocha. Ako si všimnete na detailnejších obrázkoch, skriniek v kuchynskej linke bolo naozaj málo a navyše boli pomerne plytké. Mobilný drevený stolík, ktorý mal nahradiť kuchynský ostrov, veľmi nepomohol a naviac, kuchyňa vyzerala aj jeho zásluhou neusporiadane.

10 spôsobov, ako si zväčšiť kuchyňu a nepoužiť pri tom kladivo + Veľká fotogaléria plná inšpirácií!

Keďže veľké elektrospotrebiče - sporák, chladnička aj umývačka riadu boli funkčné a nebolo ich treba meniť, majitelia mohli nasporené peniaze investovať do vylepšenia linky. To znamenalo hlavne navýšenie horných skriniek o dodatočný rad. Všimnite si tieť, že horné skrinky sú teraz hlbšie.


Na bočnom kuchynskom pulte domáci odstránili zbytočný nízky múrik, vďaka čomu mohli vedľa sporáku postaviť dostatočne široké zásuvky.A bonusom navyše je plnohodnotný, i keď subtílny kuchynský ostrov. Čerešničkou na torte je fakt, že kuchynský ostrov - či presnejšie ostrovný kredenc - je na kolieskach, a tak sa dá v pomerne malej kuchyni presúvať podľa momentálnej potreby.

Varte s vášňou: Farebné kuchyne rozprúdia život v domácnosti a varenie bude zábava!

Rozšírená pracovná doska je z lešteného umelého kameňa, ktorý je cenovo dostupnejší než mramor. Jeho výhodou je tiež ľahšia údržba. Kuchynská linka sa dočkala rozšírenia aj z jedálenskej strany. Pracovná doska je hrubšia, zo strany jedálne má polostrov skrinky s dvierkami. Napriek tomu, že po premene má kuchyňa výrazne tmavšiu farbu, priestor nepôsobí menší ani tmavší. Naopak, získal vhodnú váhu a útulnosť. Prejdite sa galériou pod článkom a všimnite si viacero zaujímavých detailov tejto rekonštrukcie.

Autor: Nonka