Premena malej kuchyne: Inšpirujte sa detailami!

Kuchyne | 18.04.2017

Kuchyňu, do ktorej vás pozývame, navrhol interiérový dizajnér. Ako sa sám priznal, nevyšla mu na prvý pokus. Konečné štádium však stojí za to!

Hoci Orlando Soria má skúsenosti s navrhovaním interiérov, vo vlastnej malej kuchyni sa celkom potrápil. Vo vlastnom totiž mnohí strácame chladnú hlavu. Premena jeho kuchyne nás však zaujala nielen elegantnými detailami, ale aj pár šikovnými nápadmi, ktoré si môžete tiež požičať.
Pozrite si galériu sinšpiratívnymi obrázkami.


Kuchyňa v pôvodnom stave nebola veľká (a to sa nezmení ani po premene) a našťastie, bola aj dosť svetlá. Navyše, mala jednu z typických amerických vychytávok, ktoré sú na nezaplatenie: kuchynský drez priamo pod oknom. Ak máte tú možnosť, nevieme dostatočne zdôrazniť, aké senzačné je mať výhľad do umývadla - aj keby to bolo len na dom oproti. Jednak bude umývanie riadu alebo zeleniny oveľa pohodovejšie a tiež budete mať pri práci lepšie svetlo.

Nová kuchyňa v modernom vidieckom štýle: Zmena farby kuchynskej linky dokáže divy!

Druhý detail, ktorý stojí za pozornosť a inšpiráciu, je fakt, že nie všetky plochy v kuchyni musia mať rovnakú hĺbku. Napríklad v tejto kuchyni by sa do rohu ťažko zmestili dve 60 cm hlboké skrinky. Domáci pán si teda navrhol jednu užšiu a vyzerá to výborne.


Tretím zábavným nápadom je usporiadanie koreničiek - namiesto tradičnej obdĺžnikovej poličky v kuchyni nájdete originálny trojuholník, ktorý kuchynské prísady mení na jedlé umelecké dielko na stene. Skočte do galérie pod článkom a pohľadajte ďalšie pekné inšpirácie - napríklad úchytky na dvierkach tejto kuchynskej linky nás totálne oslnili!

Autor: Nonka