Premena kuchyne: Z tmavej miestnosti je útulná romantika

Kuchyne | 21.04.2017

Majiteľka mala priechodnú, no pomerne tmavú kuchyňu, ktorej chcela vdýchnuť útulnejší charakter. Na renováciu šetrila celých 6 rokov. Výsledok však stál za to!

Kuchynské linky môžu byť usporiadané do rôznych tvarov: písmena L, U, I alebo II. Rímska dvojka pritom vyjadruje, že ide o spravidla úzku priechodnú kuchyňu, ktorej kuchynská linka aj so spotrebičmi sa ťahá v dvoch paralelných líniách. Táto kuchyňa bola presne ten prípad. Pozrite sa do galérie, ako kuchyňa vyzerala v pôvodnom stave a ako vyzerá teraz.


Kuchyne v tvare II sú väčšinou ideálne pre ľudí, ktorí varia často a radi. Rozdelenie troch dôležitých „stanovísk" - varnej, chladiacej a čistiacej zóny - je totiž v takejto kuchyni veľmi efektívne. Aj ak sa v kuchyni pohybuje viac ľudí, každý si nájde svoje miesto.

10 spôsobov, ako si zväčšiť kuchyňu aj bez búrania

Problémom tejto kuchyne bola jej zastaranosť. Dom z 50. rokov potreboval celkovú rekonštrukciu ako soľ a ani kuchyňa nebola výnimkou.Dlaždice na podlahe dávno vyšli z módy, pracovné dosky boli na viacerých miestach poškodené a kuchynská linka zúfalo tmavá. Domáca pani mala predstavu niečoho oveľa útulnejšieho. Ideálne v štýle francúzskeho bistra, kde bude radosťou nielen variť, ale aj diskutovať, spoločne sa baviť... Jednoducho, aby kuchyňa bola ozajstným, prívetivým srdcom domácnosti.


Výmena kuchynskej linky sa nezaobišla bez radikálneho triedenia kuchynských potrieb, zásob a náčinia. Keďže kuchyňa sa nedala zväčšiť búraním, bolo potrebné vyvolať optickú ilúziu voľného a dynamického priestoru. Napríklad aj tým, že domáci si zvolili výrazne svetlejšie farby do kuchyne.

Páči sa vám táto premena? Pozrite si ešte jednu podobnú! Možno vás inšpiruje k zmene

Korpusy kuchynskej linky sú z IKEA, no dvierka si majitelia nechali zhotoviť na mieru v inej firme. Investícia do mosadzných úchytiek na linke sa ukázal ako výborný ťah. Kuchyňa tak rapídne získala na elegancii, takmer luxuse. P(Pri takýchto odvážnych výberoch sa však treba informovať o údržbe. Mosadz rozhodne nepatrí medzi ľahkoúdržbové materiály.)

Zrenovovaná kuchyňa má novú dlažbu z betónových obkladačiek, časť horných skriniek nahradili otvorené police. Pod oknom je subtílny stôl s dvoma kresielkami - presne ako v neformálnej francúzskej kaviarni. Prejdite sa galériou pod článkom a pozrite si podrobnosti tejto renovácie.

Autor: Nonka