Všetko sa točí okolo kuchyne! Bývanie dvojice, ktorá si (konečne) užíva varenie

Kuchyne | 19.05.2017

V televízii patria kuchárske šou k najsledovanejším programom, no v realite je varenie pre nejednu ženu „povinnou jazdou", ktorú si až tak veľmi neužíva. Nakazí vás táto dvojica ich nadšením?

Aby sme si vopred vyjasnili štartovacie pozície: členov domácnosti v tomto byte - a predovšetkým v tejto kuchyni - tvoria Alana, jej priateľ Adam a mačka Oliva. Zatiaľ nič zvláštne - a úprimne, ani ich kuchyňa nie je nijakovsky extravagantná, hyper-technologicky-moderná. Prečo sú z nej teda dokonale paf?

Otvorené police v kuchyni: Lepší nápad, než si (možno) myslíte!

Pretože Alana a Adam, obyvatelia tohto slnečného bytu v Berlíne, pochádzajú z New Yorku. Čiže mesta, kde si ľudia bežne prerábajú kuchyne na šatníky, pracovne, prípadne na rôzne iné účely. V meste, ktoré nikdy nespí, si totiž objednáte hotové (a vynikajúce) jedlo v hociktorú hodinu a hocijaký deň. Mesto s viac než 8 miliónmi obyvateľov má totiž dostatok kuchárov, čašníkov a deliverantov, ktorí vám pripravia a prinesú hocičo a hocikam - a často za rozumnú cenu. Plytvať doma priestorom a peniazmi na sporáky, varné dosky a márniť čas krájaním, varením či pečením sa Newyorčanom zdá zbytočné.


Berlín na tom s donáškou jedla nie je horšie. No európske zvyky viac prajú domácej príprave jedla, a tak Alana pre portál Apartment Therapy otvorene priznala, že toto je ich prvá domácnosť, v ktorej majú naozajstnú kuchyňu, a dokonca luxus v podobe jedálenského stola!Aj V New Yorku vraj často usporiadali párty, no väčšina hostí sa jednoducho najedla postojačky alebo sa krčila pri kávovom stolíku v obývačke a na sedačke.

Malá kuchyňa: 5 trikov, ako ju opticky zväčšiť

A tak sa dnes stala kuchyňa srdcom ich berlínskej domácnosti. Varenie - pre seba aj pre občasných hostí - je vraj ich splneným snom. A kuchyňa je taká veľká, že si pri varení môžu aj zatancovať. Kto by to povedal, koľko málo v podstate stačí človeku ku šťastiu, však?

Pozrite sa do galérie pod článkom a urobte si virtuálnu prehliadku americko-nemeckej domácnosti Alany a Adama. Na jednu fotku sa prepašovala aj mačka Oliva - nájdete ju? :)

Autor: Nonka
Zdroj foto: Apartment Therapy