Najzaujímavejšie moderné kuchyne: 5 nápadov, ktoré sa vám zapáčia

Kuchyne | 15.06.2017

Moderné kuchyne sa občas podobajú ako vajce vajcu - hladké dvierka, najčastejšie s úpravou vysokého lesku, neutrálna biela farba, niekedy hladké drevo, nevýrazná pracovná doska. Nemusí to tak byť!

Jedinou „divočinou", ktorú si majitelia modernej kuchyne spravidla dovolia, býva farebná zástena alebo pár výraznejších doplnkov. My sme sa však pozreli na nápady, ktoré možno nie sú také zjavné na prvý pohľad.

Meníte kuchyňu? Skôr, než začnete, premyslite si pár dôležitých vecí


Riešení, ktoré nie sú krikľavé - a tým pádom sa tak rýchlo nezunujú - zato zaujmú svojou rafinovanosťou, sme v moderných kuchyniach našli viacero. Tu je 5 najzaujímavejších:

1. ŽIADNA zástena
Neviete sa rozhodnúť, či obkladačky, sklo alebo kameň? Ak si staviate rodinný dom, môžete si vybrať ďalšie riešenie, ktoré nás doslova ohromilo svojou nezvyčajnosťou. Čo tak nemať ŽIADNU zástenu - a namiesto nej okná alebo aspoň pevné sklo?Táto kuchyňa tým vyriešila niekoľko problémov zároveň: otázku svetelnosti, vykurovania aj kontaktu so záhradou, respektíve vstupom do domu. Nie je to famózny nápad?


2. Opracované drevo

Nahrubo opracované drevo často vídame v interiéroch vo vidieckom alebo industriálnom štýle, no zaujímavo môže vyzerať aj v modernej kuchyni, ak sa použije s mierou. Napríklad časť zásteny alebo ešte lepšie, obklad kuchynského ostrova z dosiek z recyklovaného dreva môže byť originálnym spôsobom, ako interiéru vtlačiť punc človečiny.

Kuchyne: Ako urobiť malé zmeny, ktoré budú mať VEĽKÝ efekt?

3. Skryté sedenie
Móda raňajkových pultov a vysokých stoličiek ide ruka v ruke s trendom otvorených kuchýň. Nie vždy je to však úplne praktické riešenie, pretože vysoké stoličky sú magnetom pre malé deti, ktoré ich pokladajú za super preliezačku. Našli sme spôsob, ako znížiť riziko úrazu - jednoducho vysoké sedenie zamaskovať. Dvojsedačky so skrytými kolieskami sa ľahko ovládajú a malí horolezci ich nemajú priamo pod nosom.


4. Upratovacie centrum
Niet lepšej rady ako tej, aby ste si čistiace a upratovacie „centrum" (inými slovami skriňu s čistidlami, handrami, mopom a snáď aj vysávačom) umiestnili ak nie priamo v kuchyni, tak určite čo najbližšie ku kuchyni. Nič vyliate, rozsypané alebo padnuté už nebude dôvodom na stres pri varení. Ak žijete v domácnosti s malými deťmi, treba ju vybaviť bezpečnostným uzáverom.

Nový kuchynský trend: Colorblocking! Kuchyne konečne začínajú ožívať farbami

5. Vysoká zástena
Ak Lepšiebývanie.sk čítate častejšie, viete, že kuchynské zásteny - a hlavne najnovšie trendy v ich vzhľade - to je naša obľúbená Téma. V poslednom čase sme si pri pátraní po tých najkrajších a najzaujímavejších všimli pozoruhodný trend: Keďže kuchynské linky už majú oveľa menej plných vrchných skriniek než kedysi, zásteny akoby konečne začali slobodne rásť. „Po novom" sa ťahajú až celkom hore, k stropu - a vyzerá to fantasticky!

Pozrite sa do galérie pod článkom, do ktorej sme vybrali ďalšie zaujímavé nápady, ako vyhnať vizuálnu nudu z kuchyne!

Autor: Nonka
Zdroj foto: Houzz