Premena kuchyne: Z tmavej kutice je svetlé kráľovstvo

Kuchyne | 18.06.2017

Kuchynská linka usporiadaná do dvoch pozdĺžnych I je jedným z najčastejších tvarov kuchýň, hlavne v malých bytoch. Majiteľka tejto kuchyne sa rozhodla pre rozsiahlu renováciu.

Pôvodná kuchyňa mala mierne zastaraný dizajn, no najväčším problémom bolo, že pôsobila veľmi tmavo. Majiteľka sa rozhodla pre kompletnú výmenu linky a zásadnú zmenu farby stien.

Malé zmeny s veľkým efektom: Tipy, ako si vylepšiť kuchyňu bez veľkých výdavkov

Farebné kuchyne sú krásne, no pri výbere farieb treba brať do úvahy svetelnosť miestnosti. V tejto kuchyni sa inak zaujímavé olivové steny v kombinácii so sivou kuchynskou linkou zjavne nevyplatili. Stiesnený dojem podporovalo aj masívne visiace svietidlo.


Kuchyňa po renovácii je na nepoznanie. Majiteľka sa rozhodla pre väčší počet LED svietidiel na strope, zapustených do plafónu. Biela kuchynská linka, svetlá pracovná doska z mramoru a biele steny - vrátane bielych obkladačiek na zástene - premenili kuchyňu na sympatický svetlý priestor.


Pozdáva sa vám táto premena? Pozrite si podobnú, ktorú majiteľka zvládla s pomocou starých rodičov!

Vzdušnej atmosfére pomohol aj menší počet horných skriniek, ktoré sčasti nahradili otvorené drevené police. Drevená podlaha a drevené police pritom vnášajú do kuchyne „človečinu". Aj vďaka týmto prvkom nedýcha nemocničným chladom.

V galérii pod článkom nájdete viac pohľadov na túto zaujímavú kuchyňu.

Autor: Nonka
Zdroj foto: Apartment Therapy