Na veľkosti nezáleží. Brutálne malé a brutálne krásne kuchyne

Kuchyne | 04.08.2017

V prípade extrémne malej kuchyne môžete urobiť tri veci. Celý život sa trápiť, že nie je väčšia, presťahovať sa, alebo ju pretvoriť tak krásne a účelne, že vám ju budú závidieť aj majitelia niekoľkonásobne väčších priestorov. Dnes vám ponúkame pár inšpirácii k tretej možnosti.

Minimalizmus
Čisté línie, svetlé farby a minimum visiacich dekorácií, koreničiek, závesných garnižiek. Kuchyňa sa bude zdaň omnoho menšou, ak nezvládnete usporiadanie. V malej kuchyni platí ako kdekoľvek inde, že je potrebné mať všetko upratané, najlepšie v útrobách kuchynskej linky. Tak nevznikne priestor na zužovanie priestrannosti neporiadkom.

Úzky priestor medzi skrinkami: Super nápady, ako využijete medzery v kuchynskej linke

Neriaďte sa štandardom
Musíte zabudnúť na to, čo je v kuchyniach bežné a prispôsobiť ju vlastným potrebám. Ste dvaja? Načo mať stôl pre šesť osôb? Potrebujete mikrovlnku? Chcete umývačku riadu, alebo si vystačíte aj s ručným umývaním? Doplnky, ktoré človek nevyužije často zaberajú najviac miesta. Aj v kuchyni.


Monochromatické riešenie
Pri výbere farieb do domácnosti vždy zohľadnite, že každá farba potrebuje priestor na to, aby vynikla a nebila sa s okolím. Preto ak máte málo priestoru, veľa farieb bude vyzerať rovnako zle, akoby ste ho preplnili nábytkom. Aj jedna, či dve farby v malej kuchyni dokážu pôsobiť dobre a nevtieravo. Svetlá prevaha s kontrastom navyše priestor opticky rozšíri.

Farebný kuchynský drez: Zábavný nápad, ako osviežiť kuchynskú linku

Kuchyňu otvorte
Niekoľko skriniek môžete nechať otvorených a ak sa nebojíte nutnosti častejšieho čistenia riadu od prachu, tak môžete siahnuť po tomto odvážnejšom riešení. Prakticky vytvoríte 3D efekt a kuchyňa sa bude zdať hlbšia na pohľad. Narušenie jednotvárnej línie skriniek bude vnímané ako odboj voči jednotvárnosti.


Nadrozmerné umenie
Paradoxné riešenia majú tú schopnosť, že vyrazia dych a prinesú úplne iný pohľad na bežné veci. Malá kuchyňa si priam vyžaduje obrazy a ozdoby, ktoré nebudú v štýle drobných obrázkov s kávou, či hlinených tanierov povešaných na stene, ktoré tak dokonale poznáme. Stavte na abstraktné umenie a väčší rozmer diela, uvidíte to optické nafúknutie.

Kuchynská zástena: Ideálne miesto na odkladanie vecí v kuchyni

Autor: Marcos