Kuchynské zásteny: Dočasné riešenia do prenájmu alebo ak sporíte na lepšie

Kuchyne | 07.08.2017

Možno ešte len sporíte na dokonalú kuchynskú linku s peknou zástenou. Kým bude prasiatko plné, môžete si kuchyňu skrášliť milými improvizáciami.

V prenájme nie je ľahké zariadiť si útulné bývanie podľa svojich predstáv. Nájomníci nemôžu robiť veľké zásahy - a investovať do drahého vybavenia tiež nedáva zmysel. To však neznamená, že nie je iné riešenie. Tu je pár inšpirácií, ako sa vynájsť aj s malým rozpočtom - a tak, aby sa zmena dala pri sťahovaní pomerne ľahko odstrániť.

Malé + milé kuchyne: Ak viete, ako na to, na veľkosti nezáleží!

Nálepky
Na rozdiel od ozajstných, keramických, nalepovacie obkladačky nevydržia večnosť. No ak v prenájme plánujete bývať len nejaký čas, urobia svoju službu.


Doska s dlaždicami
Zaujímavý nápad mala aj nájomníčka malého bytu, ktorá na dovolenke v Španielsku objavila pekné dlaždice. Kúpila si pár kusov, nalepila ich na tenkú preglejku - a postavila za sporák. Tak ochráni stenu pred prskajúcim olejom - a dosku môže neskôr premeniť na podnos.

Úzke medzery medzi kuchynskými skrinkami: Takto ich využijete naplno

Odolná farba
Vodeodolná farba je finančne nenáročná - a predáva sa v širokej palete odtieňov. Originálnym nápadom je použiť tabuľovú farbu - alebo farbu pokresliť geometrickými tvarmi tak, aby pripomínala dizajnové obkladačky.


Viac nápadov na dočasné kuchynské zásteny nájdete v galérii pod článkom.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia