5 praktických spôsobov, ako si osviežiť a prispôsobiť kuchyňu

Kuchyne | 13.08.2017

Kuchyňa nie je obyčajným priestorom. Je to miesto, kde trávime čas nielen jedením, ale aj prácou pri prípravou pokrmov. Preto je fajn ju osviežiť, spraviť z nej miesto, ktoré nebude pripomínať strohú vývarovňu a prispôsobiť ju potrebám moderného života. Prinášame pár rád, ako na to.

1. Pridajte „pop" farby
Rozumieme pod nimi populárne, vaše obľúbené, bez ohľadu na to, čo vám presne nalinkoval dizajnér. Potom sa pokojne môže stať, že v bielej kuchyni zasadíte zelenú rúru na pečenie.
Pre niekoho to bude neuveriteľné, pre vás to pravé orechové. Nemožno však uprieť trendu pridávať atraktívne a výrazné farby do jednoliatej kuchyne, veľmi osviežujúci nádych.

Spoľahlivé nápady, ako si lepšie zorganizovať kuchynské náčinie

2. Experimentujte s obkladom
Obklad môže v niektorých miestach úplne zmeniť vizáž kuchyne. Nehovoríme len o zástene, ale napríklad obklade pri smetnom koši, niekde v rohu jedálenského kúta, alebo ozdobný obklad na stenu namiesto klasických kuchynských obrázkov.
Obložte nanovo kuchynský ostrovček, alebo skúste vytvoriť na stene nový povrch. Z kuchyne to spraví úplne nový priestor.


3. Vymeňte súčiastky

Kuchyňu vie oživiť aj výmena starých vecí za nové. Takáto „rekonštrukcia" nemusí ísť ani príliš do peňazí a získate sviežejší model. Aktuálne letia kovové vzory, šedé až betónové odtiene a drevo. Každá z týchto moderných súčastí sa dá veľmi efektívne zasadiť aj do kuchyne, ktorú ste zariaďovali možno pred piatimi rokmi.

6 rád, na čo si dať pozor pri výbere pracovnej dosky v kuchyni

4. Otvorte kuchyňu
Do každej kuchyne sa zmestí ešte pár vitrín, poličiek a odkladacích priestorov bez dvierok. Získate v prvom rade kvalitné odkladacie priestory a v druhom rade moderný prvok, ktorý aktuálne letí.
Soľničky, koreničky, ale aj cestoviny v dózach, prípadne vázičky môžete umiestniť tak, aby vás pri pohľade vždy tešili a napomôže to aj vzdušnosti.


5. Premiešajte štýly

Jednoliatosť môže byť pekná, elegantná aj štýlová, ale farebné koktaily sú zasa zábavné, svieže a omnoho viac osobité, pretože kopírujú vkus užívateľa, nie katalógovú precíznosť.
Čo je teda trendy? Miešanie teplých aj chladných tónov. Od tmavého dreva na podlahe až po sivý kameň na pracovnej doske a ozdobné dlaždice. In sú leštené strieborné povrchy a kohútiky, ktoré sa kombinujú s rustikálnym zdobením.
Takisto veľmi pekne vyznie kombinácia lesklého s matným. Vyskúšajte sami vo vlastnej kuchyni.

Autor: Marcos
Zdroj foto: Dwell