Spoznajte prísne pravidlá, ako správne pracovať s bielou v kuchyni

Kuchyne | 31.01.2019

Aj biela farba má svoje pravidlá a zákonitosti. Nie je to len o tom, dať kuchyňu do bielej a viac sa nestarať. A taktiež neplatí, že viac bielej znamená mať aj krajšiu kuchyňu.

Biela ako dokonalé pozadie
Nech už milujete bielu akokoľvek, tak musíte myslieť na jednu základnú vec. Je to podkladová farba a na to, aby naozaj vynikla jej krása, potrebuje konkurentov. Tým môže byť v tomto prípade tmavý odtieň farby. Nezáleží až tak na tom, či to bude stôl, zástena, alebo stoličky, či podlaha, ale biela je stvorená na kontrasty, tak jej ich doprajte.


Prečítajte si: Je lepšia biela alebo drevená kuchyňa? Môžete mať obidve v jednej!

Biela dúha
To v preklade znamená prekladanie bielej farby inou. Nemusíte v kuchyni napríklad robiť len celostné prechody medzi veľkými plochami. Ide to aj v malom, napríklad ak medzi dve stoličky bielej farby priložíte jednu inofarebnú. Tak môžete striedať napríklad aj priamo odtiene skriniek, alebo svietidlá v kuchyni.


Farby vhodné k bielej

Ak hľadáte partnera k bielej do kuchyne, tak máme pár skvelých tipov. Mimo prírodné farby je to čierna, červená, modrá. Ale vynikajúco sa hodí aj zelená, ktorej absenciu môžete napríklad vykryť aj malou zelenou záhradkou byliniek.

Zaujímavá je aj prírodná drevitá farba. K bielej sa totiž pýtajú poctivé drevené doplnky. Biela pôsobí sterilne a drevo zasa teplo a domácky. Preto tieto dva svety vytvárajú presne to, čo od kuchyne chceme. Čistotu aj pocit domova.


Pozrite sa: Obkladačky v kuchyni - naozaj zaujímavé spôsoby ukladania kachlíc

Optický pohľad
V priestrannej bielej kuchyni farebné doplnky rozvrstvite tak, aby boli opticky medzi vami a bielou farbou.

To znamená, že nikdy neumiestňujte napríklad biele stoličky pred hnedú kuchynskú linku, ale super pôsobí tmavá jedálenská časť pred bielou stenou. Na to dávajte pozor aj pri dekorovaní kvetmi, ovocím, alebo ozdobami. Je najkrajšie, ak biela bude vytvárať pozadie a nebude to naopak.


Biela potrebuje svetlo

Je náročná nielen na umelé osvetlenie, ale aj prírodné. Je najkrajšia, ak na bielu plochu dopadá svetlo zošikma. V prípade, že vychádza napríklad v podobe okna zo stredu bielej kuchyne, môže to až príliš ťahať oči. Odlesk je pri bielej vždy krajší ako priame žiarenie.

Inšpirujte sa v bohatej galérii pod článkom.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia