Perfektný systém: Jedno miesto v kuchyni pravdepodobne nevyužívate – a je to škoda!

Kuchyne | 10.04.2018

Snáď sa nenájde človek, ktorý by si aspoň občas nepovzdychol, že v kuchyni nemá dosť miesta. Nájsť odkladací systém na všetky pomôcky a potraviny totiž nie je ľahké. A predsa, na jedno skvelé miesto akosi zabúdame.

A pritom ho máme stále na očiach! O čo ide? No predsa kuchynské dvierka. Zvonku je ideálne, ak sú hladké, aby sa ľahko udržiavali v čistote, no vnútorná strana dvierok je výborné miesto na odkladanie rôznych drobností.

Pozrite si: 15 spôsobov, ako si v kuchyni uložiť korenia a bylinky

Na pokrievky ideálne
Napríklad, upevnite na dvierka tyč, za ktorú sa dajú prichytiť pokrievky. V galérii pod článkom nájdete aj inšpiráciu, ako pokrievky zachytiť nalepovacími háčikmi.


Nevynechajte: Finty, vďaka ktorým bude v kuchyni vždy poriadok

Alobal alebo fólia
Ak na dvierka uchytíte viac tenkých tyčiek, ktoré sa dajú zložiť, poslúžia ako držiaky na potravinovú fóliu alebo alobal.


Inšpirujte sa: Fajn tipy, ako v kuchyni prakticky odložiť zmeták, metlu alebo vysavač

Kancelársky šanón
Zakladač na kancelárske papiere v kuchyni využijete na mnoho spôsobov. Jeden z nich je - upevnite ho na dvierka a máte stojan na alobal, pokrievky plastových nádob alebo kuchynské utierky.


Prečítajte si: Stačí minúta - 10 vecí, ktoré v kuchyni upracete za 60 sekúnd!

Zoznam úloh
Aj menšie dvierka možno prakticky využiť - trebárs tak, že z vnútornej strany upevníte tabuľku na zapisovanie nákupného zoznamu, receptov alebo rodinných poznámok.

Nazrite do galérie pod článkom a inšpirujte sa šikovnými nápadmi z reálnych kuchýň.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia