Modrá v kuchyni: Niekedy stačí pár doplnkov

Kuchyne | 11.04.2018

Biela, drevená, béžová a sivá - to sú najčastejšie farby, ktoré si vyberáme na kuchynskú linku. Ak chcete do kuchyne vniesť trochu farby, ale zasa žiadny ohňostroj, stavte na modrú.

Modrá farba, zvlášť v tmavších odtieňoch, je totiž nadčasová. Celá kuchynská linka ladená do tmavej modrej môže byť pre niekoho prisilná káva. Vtedy je vhodnejšie dvierka na kuchynskej linke skombinovať - vrchné skrinky a police nechať biele a spodné vybrať v príjemnom modrom tóne.


Inšpirujte sa: Rôzne kuchynské štýly spája jedno - sú ladené do modra!

Komu je aj to priveľmi tmavé a obáva sa, že výsledný efekt nebude optimistický, môže zvoliť neutrálnu kuchynskú linku svetlých farieb - a do kuchyne vniesť pár modrých prvkov.Toto riešenie je výborné aj v prípade, že už máte peknú kuchynskú linku, len jej chýba charakter.

Pozrite si aj: Zaujímavý kuchynský trend, ktorý stúpa na popularite

Prednosťou modrej farby je, že pôsobí elegantne a upokojujúco. Je teda vhodná do kuchyne, v ktorej chcete upokojiť atmosféru, navodiť dojem sofistikovanosti a ušľachtilosti.

Inšpirujte sa: Nrbojte sa v kuchyni porušiť pravidlá!

Všimnite si, že v týchto kuchyniach pritom ide o pár prvkov modrej farby - a celá nálada v inak neutrálnej kuchyni sa zmení.Ak sa neviete rozhodnúť, aký modrý odtieň je vaša srdcovka, skúste modrou farbou namaľovať jednu stenu. Ak na prvýkrát netrafíte, nič sa nedeje. Stačí kúpiť novú plechovku a odtieň ľahko zmeníte aj cez víkend.

V galérii pod článkom nájdete viac príkladov kuchýň, ktorým náramne sluší modrá farba..

Autor: Nonka
Zdroj foto: Houzz

Focus Media

Video

Diskusia