Senzačná premena kuchyne: Pozrite sa, ako ju mladomanželia vylepšili!

Kuchyne | 14.08.2018

Snúbenci mali na výber - zrenovovať kuchyňu alebo úspory použiť na prípravu svadby. Vyhrala svadba, no po dvoch rokoch konečne prišiel rad aj na budovanie pekného hniezdočka.

Kuchyňa v staršom byte nebola zásadne zničená, len... mierne opotrebovaná a najmä nemoderná, unavená. Mladí manželia chceli spoločné bývanie osviežiť. Avšak žiadnym improvizovaným riešením „naoko".

Pozrite si: Moderná biela kuchyňa - útulnosť jej však nechýba!

Najväčšou slabinou kuchyne však nebol módny nedostatok, ale primálo pracovnej plochy. Obaja manželia radi varia a v záujme bezpečnosti (fyzickej aj manželskej) si museli zaužívať pravidlo, že v kuchyni sa vždy môže pohybovať len jeden človek.


Takéto pravidlo „bezpečnosti" však neprospievalo manželskému zbližovaniu, ktoré poznajú milovníci varenia. A tak sa dvojica rozhodla pre zásadnú prestavbu a investíciu.


Páčia sa vám biele kuchyne? Pozrite si ich viac a inšpirujte sa ich eleganciou

Prvou jasnou vecou v tom, ako má nová kuchyňa vyzerať, bolo rozhodnutie, že určite by mala byť biela. Nadväzujúci priestor (obývačka a steny v spálni) boli totiž pomerne tmavé, čiže bolo potrebné vytvoriť rovnováhu.

Inšpirujte sa: Sú v kuchyni lepšie skrinky, police alebo holé steny?

Vášniví kuchári majú veľké zásoby - rozličného náčinia aj potravín a prísad do varenia. Takže otvorené police v rámci kuchynskej linky neprichádzali do úvahy. Majitelia sa rozhodli pre skrinky s plnými bielymi dvierkami (upratané je zaklapnutím skrinky). Zaujímavosťou je, že skrinky vytiahli až po strop.


V kuchyni vzniklo aj viac pracovnej plochy. Porovnajte stav PRED premenou a PO nej - v galérii pod článkom.

Autor: Nonka
Zdroj foto: Sweeten

Focus Media

Video

Diskusia