Aby v kuchyni nebola nuda: 8 tipov, ako vniesť do kuchyne trochu farby

Kuchyne | 11.06.2018

Farebná kuchynská linka nie je pre každého. Väčšinou staviame na osvedčené neutrálne riešenia - bielu alebo drevenú linku. Pár farebných prvkov však môže byť príjemným osviežením.

Koberček
Koberec sa zíde hlavne v kuchyni, ktorá má keramickú dlažbu a v zimných mesiacoch chladí. Pestrofarebný koberček kuchyňu oživí a nebude taký chúlostivý na zašpinenie.

Prečítajte si: 5 dôvodov, prečo je koberec v kuchyni dobrý nápad

Dvierka
Niekedy možno „testovať" pocit z rôznych farieb tým, že pár dvierok vymeníte za farebné. Kombinácia neutrálnej kuchynskej linky (drevenej, sivej alebo bielej) a farebných dvierok môže dopadnúť prekvapivo dobre.Ak si nie ste istí výsledkom takéhoto experimentu, odložte si pôvodné dvierka a ak by sa vám farba zunovala, môžete upevniť staré dvierka a farebné predať alebo premaľovať.


Pozrite si aj: Namiesto výmeny kuchynskej linky kúpili plechovky so zelenou farbou. Výsledok je super!

Tapeta
Tapeta je senzačný spôsob, ako oživiť kuchyňu, pretože okrem farby môžu priniesť dynamiku aj zaujímavým vzorom. Ponuka je široká, rovnako ako ceny a ak sa rozhodnete pre jednu dramatickú stenu, je to práca maximálne na jeden deň.

Inšpirujte sa: Tapeta v kuchyni? Lepší nápad, než si myslíte!

Stena
Farebné steny sú azda najbežnejším spôsobom, ako si oživiť hociktorú izbu. V prípade neutrálne ladenej kuchynskej linky to môže byť elegantné riešenie. Najmä, ak zladíte steny s kuchynskými doplnkami.


Stoličky

Farebné stoličky sú veselé - ak bude každá inej farby, vytvoria dojem hravej dúhy a navyše, každý člen domácnosti môže mať „svoju" stoličku.Ak je v kuchyni lavica, možno ju nechať prečalúniť alebo ozdobiť dekoračnými vankúšmi.

Pozrite si viac: Pestrofarebné stoličky - senzačný nápad, ako rozveseliť domácnosť!

Svietidlo
Farebná výmena tienidla môže vyjsť na pár eur - a ak nemáte obe ruky ľavé, možno ani toľko nie. Stačí, že pôvodné tienidlo premaľujete alebo kreatívne zmeníte.


Inšpirujte sa: Kreatívna premena tienidla - toto zvládne aj začiatočník!

Záclonky
Farebné záclonky možno meniť dokonca sezónne - štyri sady záclon podľa ročných osviežení nezaberú veľa miesta - a šikovné krajčírky ich zladia s utierkami alebo chňapkami.

Prečítajte si: Najpopulárnejšie spôsoby, ako urobiť poriadok na kuchynskej linke

LED pásiky
Nasvietenie kuchynskej linky LED pásikmi nie je ťažké, pretože mnohé pásiky majú lepiacu plochu, takže ich inštalácia je jednoduchá a nevyžaduje ani vŕtanie.


Galéria pod článkom je plná úžasných inšpirácií na farebné a elegantné kuchyne!

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia