Ostrovček aj v malej kuchyni: Áno, je to možné!

Kuchyne | 16.08.2018

Mnoho dizajnérov a riešení domácnosti hovorí jasnou rečou. Nie je dôležitá veľkosť, ale symbióza a schopnosť veci účelne vyskladať.

Vďaka tomu môžeme mať napríklad aj kuchynský ostrovček, ktorý je pre priestor veľkým pomocníkom aj v celkom mini kuchyni.

Nie je to o veľkosti, ale o funkčnosti
Ak teda vypustíme zo schémy ostrovček s varnou doskou a priestrannými rozmermi, tak nám stále ostáva možnosť mať v kuchyni ostrovček, ktorý oplýva základnou funkciou a teda dodatočným úložným priestorom. Pretože každý kto si zariaďuje kuchyňu, má pocit, že tých poličiek a dvierok je akosi veľa. Na začiatku. No len čo začne fungovať prvý týždeň v domácnosti, priestor ubúda a stále ho je málo.

Prečítajte si: Super triky na zariadenie malej kuchyne - takto bude všetko zorganizované!

Ostrovček v kuchyni teda plní hlavne odkladaciu funkciu. Tu sa môže veľmi efektne hodiť napríklad aj malý ostrovček, ktorý vyplní roh a bude akými polostrovom medzi kuchyňou a zvyškom bytu, ktorý vyplní prázdny priestor v rohu.


Ostrovček bez ostrovčeka
Toto je riešenie pre kuchyne, ktoré nemajú pracovnú dosku umiestnenú pri stene, ale do priestoru. To znamená, že pod ňou vzniká priestor, ktorý môže byť zakončený doskou, alebo stenou, ale čo tak spraviť si na tom predele poličky a výklenky na odkladanie vecí, alebo aspoň dekorácií? Takto jednoducho vytvoríte mini ostrovček aj v mini kuchyni a nebude len ostrovom, ale zariadením dva v jednom.

Inšpirujte sa: Nápady na vylepšenie kuchyne tak, aby to veľa nestálo!

Spojte ho s jedálňou
Aj jedálenský kút sa dá pri troche fantázie premeniť na efektný kuchynský ostrovček. Stačí, aby ste mali o niečo väčší stôl, ktorého súčasťou budú aj plné priestory na odkladanie vecí. Nie je zlé ho spojiť napríklad s barovými stoličkami a pod nohami tak môžete získať množstvo hrncov a riadu, prípadne surovín a ani o tom nebudete vedieť. Aj takýto ostrovček sa hodí, ak potrebujete vtesnať do kuchyne ešte aj jedálenský kút, pretože na samostatný nemáte veľa miesta.


Kombinujte

Nie je až tak dôležité, aby bol kuchynský ostrovček kuchynským ostrovčekom od narodenia. Pokojne to môže byť pôvodne komoda, stolík, alebo box so zásuvkami, alebo aj knižnica. Všetky tieto prvky môžete dokonale naladiť na atmosféru kuchynky. Farbou, štýlom, opracovaním, alebo dekoráciami. A veľmi dobre poslúži na odkladanie vecí, ale aj ako ozdoba. Vyskúšajte. Veľkosť sa prispôsobí možnostiam.

Pozrite sa aj do galérie pod článkom a inšpirujte sa zaujímavými kuchyňami s ostrovčekmi.

Autor: Marcos
Zdroj foto: Freshome

Focus Media

Video

Diskusia