Kuchynská linka bez vrchných skriniek: Dá sa to aj inak!

Kuchyne | 25.03.2019

Niekto potrebuje ušetriť - a každé euro sa ráta, aj peniaze za korpusy vrchných skriniek, dvierok, dostatočne pevných kovaní... Iného ubíja monotónnosť kuchynskej linky, v ktorej sú horné skrinky zrkadlom tých spodných. Dá sa to aj inak!

Ďalší potrebuje, aby kuchyňa „dýchala" alebo jednoducho chce mať prísady, náčinie a riad vždy poruke bez toho, aby musel otvárať a zatvárať dvierka...Dôvodov, prečo nie každého nadchne predstava jednoliatej linky, je viacero. A rovnako je viac aj možností, čo s tým urobiť.

Inšpirujte sa: Drevená kuchynská linka - to je investícia na desaťročia!

Otvorené police
Samozrejme, najjednoduchšie riešenie je - buď vrchné korpusy jednoducho nezavrieť dvierkami alebo si vybrať pekné, hladké police a pripevniť ich na stenu dosť silnými skobami, aby uniesli aj väčšiu záťaž. Napríklad, komín z tanierov alebo rotu pohárov.


Tyč na vešanie
Ďalšia možnosť, ako uložiť kuchynské náčinie, ale aj panvice alebo hrnce, je upevniť na stenu dostatočne dlhú tyč s háčikmi, na ktoré bude možné pomôcky vešať. Týmto spôsobom možno priebežne meniť zostavu náčinia tak, aby sme mali pred očami práve to, čo potrebujeme a ostatné odsunieme bokom.

Inšpirujte sa: Super nápad, ako zabrániť monotónnosti v kuchyni - dvojfarebná linka!

Visiace police
Ďalšou alternatívou je jemná konštrukcia na police, ktorá visí zo stropu. Táto možnosť je vhodná najmä tam, kde potrebujeme navodiť dojem ľahkosti, vzdušnosti. Konštrukcia akoby levitovala vo vzduchu...


Zavesené škatule
Ak sú skrinky na priestor priveľmi zaťažujúce, je tu ďalšia možnosť - na stenu rozmiestniť kocky alebo kvádre, ktoré pôsobia ľahšie, ale zároveň sú viac vyhraňujúce než otvorené police.

Nevynechajte: Túto farbu majú Američania v kuchyni najradšej! My sa jej skôr vyhýbame

Vstavaná skriňa
Praktickým riešením problému kam s kuchynskými potrebami a zásobami potravín, ak nechceme mať dvojdielnu kuchynskú linku, je vytvoriť si „skriňovú komoru". Takto naozaj efektívne uložíme všetko potrebné - a vrch steny, napríklad so zaujímavým dizajnom, ostane voľný.

Pozrite si OVEĽA VIAC inšpirácií v galérii pod článkom.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia