Ružové doplnky v kuchyni – áno či nie?

Kuchyne | 03.10.2018

Evokuje ružová vo vás Barbie? Niečo gýčové, detské, nehodné dospelej ženy? My vám prezradíme, aký je psychologický význam ružovej farby a ako sa podpisuje na faktore vašej nálady.

Farby majú veľkú silu

Rovnako ako by ste mali prihliadať na význam farieb pri maľovaní izieb, tak by ste sa nimi mali zaoberať aj pri voľbe doplnkov. Nech máte radi akýkoľvek štýl - industriálny, minimalistický či provensálsky, či už uprednostňujete tmavé farby, alebo svetlé, ružové doplnky v kuchyni podčiarknu každý štýl a každý vkus.

 

Prečítajte si aj: Domácnosť bez chrípky: Takto zabijete bacily vždy a všade 

50 odtieňov ružovej

Samozrejme, aj ružová farba má veľa odtieňov, sú sýte priam až cyklaménové odtiene, ale aj jemné, pudrové a staroružové. Je na vás, ktorá sa vám páči, na výber máte skutočne širokú paletu, ale isté je, že keď po tejto farbe siahnete, nešliapnete vedľa.

 

Ružová - farba lásky, vnútornej čistoty a súcitu

Okrem toho je to aj farba priateľstva, pohody, šťastia, pokoja a všetky tieto spomenuté krásne veci budú vo vás vyvolávať aj ružové doplnky v kuchyni. Podľa psychológov je táto farba bojovníčka proti hnevu a samote, pretože je to farba srdca. Práve to sú dôvody, pre ktoré sa k nej uchyľujú nielen ľudia so sklonmi k romantike a k estetike. Harmonizuje, a to v kuchyni, v ktorej musíme často variť nasilu, potrebujeme.

Nazrite do našej galérie a uvidíte tie najkrajšie ružové kuchynské doplnky.

Autor: Zuzana

Focus Media

Video

Diskusia