Preč s tapetami a s obkladačkami, spravte si z kuchynskej zásteny OKNO

Kuchyne | 08.10.2018

Kuchynská zástena je plocha za kuchynskou linkou, medzi pracovnou doskou a hornými skrinkami. Pozrite si našu fotoinšpiráciu, čo spraví s vašou kuchyňou taká zástena, ktorá je vlastne okno!

Zástena? Čo to je?

Tento pojem je vám možno ešte neznámy, napriek tomu všetci evidujete, že pod hornými skrinkami je nejaký kus steny, ktorý sa vám ťahá pozdĺž celej kuchynskej linky. Zvykneme si naň lepiť tapety alebo si nasekať na tieto miesta kachličky, aby vám pri varení nevyprsklo na stenu. A teraz skúste zbúrať konvencie a predstavte si, že by ste svoju kuchyňu otvorili omnoho viac, získali viac svetla a varili by ste tak, že by ste sledovali to, čo sa vonku deje. Lepšie ako televízor!

Ostatní práve čítajú: Taylor Swift má v dome niečo, čo je pre New York úplne netypické 

Nemôže si to dovoliť každý

Je nám jasné, že nie každý má v paneláku otočenú kuchyňu smerom von, takže to nie je voľba prístupná pre všetkých. Napriek tomu sú ľudia, ktorí majú rodinné domy alebo dispozične menia svoje byty, a práve vás sa táto problematika týka. Namiesto zabetónovania svojej kuchynskej zásteny skúste perfektný výhľad.

 

Okno namiesto zásteny je moderné aj efektívne

Pozor však na to, kam ho umiestnite, pretože za takú varnú dosku sa napríklad nehodí. Zamyslite sa aj pri umiestňovaní batérie, ktorým smerom sa vám bude okno otvárať. Všetko sa však dá vyriešiť a v prípade, že by ste chceli okno umiestniť aj za batériu, stačí si vybrať sklápacie batérie, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre takéto prípady.

Ostatní práve čítajú: Fotky PRED a PO: Takto dopadla elegantná renovácia nudných priestorov 

Sny verzus realita

Pragmaticky si zhodnoťme, že v kuchyni sa varí, olej prská, para čmudí a vy takéto okno budete musieť aspoň každý druhý večer predsa len umyť. Je to teda pracnejšie ako kachličky, ktoré pedantne stačí zotrieť raz týždenne. Na druhej strane - mať pri kuchyni fenomenálny výhľad do záhrady, získať v kuchyni viac svetla a opticky si zväčšiť priestor, to je niečo, o čom sníva asi každá z nás.

 

Ak ste stále nerozhodní, pozrite si našu FOTOinšpiráciu v galérii a zhodnoťťe, ako kuchynská zástena z okna vyzerá.

Autor: Zuzana

Focus Media

Video

Diskusia