Zabudnite na kuchynské zásuvky: Poznáme nový trend, ako skladovať náradie

Kuchyne | 03.01.2019

Aby bola vaša kuchyňa plne funkčná, potrebujete xy náradia, ktoré skladujete väčšinou v zásuvkách a v skrinkách. Všetko je uzatvorené, skryté... tomu je ale koniec!

Novým kuchynským trendom sa stali otvorené police. Odporcovia ich odmietajú, že vraj vyvolávajú vizuálny chaos a na vystavené veci sa iba práši. No vďaka nim pôsobí priestor vzdušnejšie, otvorenejšie a zaujímavejšie. A otvorené police pristanú aj kuchynskému ostrovu.

Odľahčite priestor

Kuchynský ostrov je dizajnový a praktický prvok. Rozširuje pracovnú plochu, využijete ho na stolovanie, vizuálne ním oddelíte otvorené priestory a ponúka úložný priestor. V kuchyni s masívnou linkou neexistuje lepšie riešenie na odľahčenie než ostrov s otvorenými policami.

Prečítajte si aj: Zostali vám po sviatkoch krabice a baliaci papier? Nevyhadzujte! Spravte z nich takéto dekorácie

K uloženým predmetom získate okamžitý prístup, no pamätajte, že čokoľvek na police umiestnite, sa stáva dekoráciou a dôležité je udržať vzorný poriadok. Pre organizovanejší vzhľad môžete využiť košíky.

 

Bočné, ale aj zo všetkých strán

Ostrovy s otvorenými policami majú rôznorodý štýl, tvar i povrchovú úpravu. Ak nenájdete na trhu, čo hľadáte, existujú riešenia na mieru. Praktické police môžu byť umiestnené na zadnej alebo na bočných stranách ostrova, či lemovať ho po celom obvode.

Zaujímavá a praktická je kombinácia políc a zatvorených skriniek. Získate ňou to najlepšie z oboch možností: vystavíte dekorácie a zároveň ochránite pred prachom, čo sa vždy zíde.

Prečítajte si aj: Spravte si jedinečné kvetináče: Toto by vám nikdy nenapadlo!

Pristane i malej kuchyni

Predstavy o kuchynskom ostrove s otvorenými policami sa nemusíte vzdať len preto, lebo vaša kuchyňa je malá. I menšie alebo mobilné ostrovčeky vyniknú a poslúžia účelu. Do malej kuchyne si zvoľte úplne otvorený kuchynský ostrov, ktorý vyzerá ako stolík. Jeho otvorenosť ponúka príležitosť ľahšieho ukladania hrncov a panvíc alebo pridania ďalšej police, čím sa stane ešte efektívnejším.

 

Ako v knižnici

Kuchynský ostrov s policami funguje ako predeľovací prvok v otvorenom priestore. Otvorené police zaplňte dekoráciami, na ktoré neostalo miesto v nábytkovej zostave v obývacej izbe. Zaplňte police knihami a získate útulný čítací kútik. Farebné obaly kníh sú samy osebe nápadnou dekoráciou.

 

Príručná vinotéka

Ak radi a často prijímate návštevy a hostíte priateľov, využite police na uskladnenie vína a vytvorte v ostrove malú vinotéku. Otvorené police tiež dôstojne prezentujú kolekciu značkového alkoholu a krištáľových pohárov.

Drevo na kúrenie

Máte v obývacej izbe kozub? Využite potenciál ostrova a jeho otvorených políc na uskladnenie dreva. Najmä v zimných mesiacoch sa zíde mať po ruke zásoby. Úhľadne narezané drevo je tou najkrajšou prírodnou dekoráciou.

Ak si neviete predstaviť čaro otvorených políc, pozrite si ich v našej galérii!

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Diskusia