Máte kuchyňu do tvaru U? Chyba! Vieme, ktorý tvar kuchynskej linky je bezkonkurenčne naj!

Kuchyne | 09.01.2019

Tento tvar kuchynskej linky zaberá najmenej miesta, je teda najpraktickejší a ešte je aj najkrajší. Len málo Slovákov si ho však umiestňuje do kuchýň. Prečo?

Kuchyňa do tvaru písmena L je jednou z najpraktickejších a najvýhodnejších, čo sa využitia priestoru týka, preto ak vám to možnosti dovoľujú, je vhodné, namiesto klasickej kuchyne od steny po stenu voliť jej lomený tvar.

Praktický barový pult

Lom umožní vytvoriť miesto, ktorým hneď pri linke dávate možnosť vzniknúť servírovaciemu priestoru. Ten využijete na mnoho spôsobov. Či už ako improvizovaný jedálenský kút na malé posedenie s priateľmi, odkladací priestor počas varenia, ale poslúži aj na rozhovory s rodinou, keď budete variť. Prípadne si môžete za pultom pri káve posedieť spoločne ako partneri, zatiaľ čo na sporáku pokojne buble polievka.

Ostatní práve čítajú: Ak to nerobíte, stratia chuť aj vôňu! Takto sa majú koreniny správne skladovať

Miesto pre miláčika aj knižnicu

Lomená kuchyňa vytvára pod pracovnou doskou možnosť aj pre ozdobenie samotného priestoru. Zatiaľ čo hlavná časť kuchynskej linky aj s pracovnou doskou je opretá o stenu a vybavená spotrebičmi alebo poličkami na kuchynské zariadenie, lomený pilier umožňuje z vonkajšej strany vstúpiť do priestoru úplne „nekuchynsky".

 

Môžete v ňom spraviť priestor pre detský kútik, miesto pre psieho miláčika, ale napríklad ho využiť aj ako malú knižnicu s kuchárskymi knihami.

Prirodzený predel miestnosti

V rámci moderného trendu prepojenia kuchyne s obývačkou je na mieste optické delenie priestoru. To je možné spraviť sedačkou, kvetom, malým paravanom, jedálenským kútom alebo priamo lomenou kuchyňou. Elko vytvorí prirodzenú bariéru a prakticky uzatvorí priestor kuchyne aj na otvorenom priestore.

Ostatní práve čítajú: Týchto 5 otázok si položte predtým, než začnete vyberať a zariaďovať novú kuchyňu

Ušetríte za jedálenský stôl

Lom môžete použiť aj ako štandardný klasický jedálenský stôl, ktorý môžete osadiť stoličkami z jednej alebo z oboch strán. Nemusíte sa tak trápiť s tým, aký stôl vyberiete do kuchyne a či bude ladiť s priestorom. V prípade elka si môžete dovoliť pokračovanie jedálenskej časti priamo v štýle kuchynskej pracovnej dosky. Bude to nielen efektné, ale aj úsporné.

 

Viac priestoru

Ak nič z uvedených vecí vo svojej kuchyni nepovažujete za prínosné, ostáva ešte markantné rozšírenie pracovného priestoru kuchynskej linky. Vďaka prídavnému zlomu získate aj prídavný priestor. Môžete sem napríklad umiestniť varnú dosku alebo sporák a mať tak výrazne viac priestoru na pracovnej doske. Extrémne si tak rozšírite pracovnú časť kuchyne.

Ako vyzerá kuchyňa do tvaru L v praxi, si popozerajte v našej galérii.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia