Varíte si v kuchyni maximálne kapučíno? Potom by vaša kuchyňa mala vyzerať takto!

Kuchyne | 11.01.2019

Nie každý patrí medzi "gazdinky", ale každý by mal mať doma aspoň minimálnu kuchyňu. Poradíme vám, čo potrebujete bez ohľadu na to, ako často v nej varíte.

Či už ste single, alebo si jednoducho doma varíte maximálne ranné kapučíno, aspoň minimálna kuchyňa sa vám môže hodiť. Aj na skutočne malý priestor môžete dostať všetko potrebné. Nie je to nič zložité.

Prečítajte si aj: Vyrazí vám dych: Nábytok, ktorý šetrí miesto!

Možno patríte medzi pamätníkov - v duchu minimalistickej kuchyne s linkou dlhou maximálne 150 centimetrov počítali aj projektanti mnohých panelových domov, ktoré nájdete na takmer každom sídlisku v našej krajine. Myšlienka bola jasná, pracujúci človek sa bude stravovať vonku. A dnes sa k týmto trendom opäť vraciame.

Prečítajte si aj: Zostali vám po sviatkoch krabice a baliaci papier? Nevyhadzujte! Spravte z nich takéto dekorácie

Nie každý z nás potrebuje vyvárať či piecť, alebo jednoducho nemáte na kompletnú kuchyňu štedrých rozmerov prosto priestor. Nič sa nedeje. Áno, na minimálnu kuchyňu vám postačí priestor s dĺžkou do metra a pol a s hĺbkou tradičných 60 centimetrov. S touto hĺbkou nebudete mať problém objaviť vhodnú pracovnú dosku, ani skrinky či vstavané spotrebiče.

 

Čo vlastne potrebujete?

Rozhodne by sme do vašej mini kuchyne navrhli drez a prívod vody. Ak nevaríte, sporák či varná doska nie sú nutnosťou, napriek tomu nemusíte trpieť hladom. Odporúčame aspoň jednu dvojitú zásuvku.

Variť totiž môžete v šikovných varných automatoch, ktoré prichystajú chutné kaše, polievky či iné pokrmy „z jedného hrnca", zapojiť môžete aj parný hrniec či iný podobný spotrebič. Zrejme v každej kuchyni využijete varnú kanvicu - od nápojov až po instantné pokrmy.

Prečítajte si aj: Spravte si jedinečné kvetináče: Toto by vám nikdy nenapadlo!

Náš tip: Ak musíte šetriť priestorom, nezapracte pracovnú plochu mikrovlnnou rúrou, v prípade potreby ju radšej umiestnite na policu alebo zaveste na stenu.

Kde nie je miesta nazvyš, je potrebné držať len menšie zásoby jedla a pokrmov, do skriniek či na police umiestnite základnú sadu tanierov, pohárov a príborov. Využite všetok priestor, preto voľte vyššie skrinky až po strop.

 

Priestor v malej kuchyni či v kuchynskom kúte udržíte priestrannejší pomocou políc alebo otvorených či presklených skriniek. Dodáte tak dojem väčšieho priestoru a vzdušnosti. Ideálne ak budete tieto prvky kombinovať. Napríklad nad drezom môžete mať drôtenú poličku, ktorá bude slúžiť aj ako odkvapkávač.

Prečítajte si aj: Existuje dekorácia, ktorá vám pritiahne do bytu pozitívnu energiu: Je to táto vec

Nezabúdajte na vešanie

Nad pracovnou plochou môže viesť bodové osvetlenie a vodiaca lišta na zavesenie textílií, hrnčekov, košíky s pochutinami alebo čohokoľvek, čo treba mať neustále po ruke. Na magnetickej zástene môžete mať aj všetky kuchynské nože a kovové pomôcky.

Pozrite si príklady maličkých kuchýň v našej galérii.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia