Koniec pravidlám: Vo svete fičí trend BOHO kuchyňa: Sloboda, farebnosť, voľnosť

Kuchyne | 14.01.2019

Nový štýl zasiahol naše šatníky aj bývanie. Aj preto, že je jednoducho bohovský. Nevyžaduje veľké investície, ale vďaka pár drobnostiam prináša do priestoru tak žiadané pozitívne vibrácie. Pridajte si štipku Boho štýlu aj do vašej kuchyne.

Trochu bohém, trochu praktik

Boho štýl je inšpirovaný voľnosťou. Nerobí si nároky na to, že musí mať predpísané farby či línie, a aj preto ho je vcelku ťažké uchopiť. Asi najlepšou charakteristikou je bohémska charizma voľnosti so štipkou extravagancie, ale zdravou dávkou praktickosti. Presne taký, aby sa hodil do modernej kuchyne.

Ostatní práve čítajú: Varíte si v kuchyni maximálne kapučíno? Potom by vaša kuchyňa mala vyzerať takto!

Kvety

Niekedy štýl Boho pripomína zľahka imidž Detí kvetov zo 60. rokov. Hlavne vďaka živým farbám, kvetom a doplnkom. Takže si otvorte myseľ a namiesto kuchynských výjavov angažujte na steny farebné obrazy, kvety, farebné ovocie a nebojte sa ani karikatúr alebo zaujímavých insitných koláží. Pretože presne to je dosť bohémske, aby bolo Boho.

 

Ako paleta maliara

Dosť bolo otázok, či je niečoho, veľa alebo málo, pretože Boho je výsostne individualistické. Nerieši, čo sa k sebe hodí podľa pravidiel pre kuchynskú módu, ktorú nadelili nejakí študovaní architekti kdesi v sterilných kanceláriách.

Ostatní práve čítajú: Klasika nás nudí: Tieto 3 netradičné kuchyne sú čoraz obľúbenejšie

Je tak osobitý, že mu nevadí, ak nakombinujete farby aj také, ktoré sa k sebe príliš nehodia, ale vám robia radosť. Uniformita skončila. Viac farieb je Boho trend a viac farieb je aj viac radosti v každodennom živote. Farby sú v tomto koncepte svieže, ostré, veselé.

Ostatní práve čítajú: Neuspokojte sa s drevotrieskou: Toto sú dôvody, pre ktoré sa oplatí skutočný drevený stôl

Viac priestoru pre doplnky

V Boho štýle sa pokojne môžete stretnúť aj s bielou kuchyňou alebo so šedou zástenou. Je to úplne v poriadku, pretože to je len podklad preto, aby vynikli v kuchyni atypické ozdoby, viacfarebné stoličky a živé kvety a doplnky. Boho kuchyňa využíva mnoho živých dekorácií od kvetov, cez ovocie, ale pokojne aj zeleninu na dekoračnej miske.

 

Umenie

Koncept Boho preťal pomyselnú hrádzu medzi umeleckým a praktickým. Preto do tejto kuchyne môžete vpustiť vánok umenia, originálnych doplnkov, ale pri tom nerezignovať na funkčnosť.

Spolu tak dokážete vystaviť vintage hriankovač s bohémskym chladičom vína, s umeleckým osvetlením zaujímavých tvarov a všetko uzavrieť originálnymi batikovanými stoličkami. A práve batikové vzory sú tiež presne to, čo Boho kuchyňa nesmie opomenúť.

Ostatní práve čítajú: Hypotéka či podnájom? Toto sú pre a proti!

Textúry

Umenie možno pretaviť nielen do obrazov a farieb, ale aj do textúr. Premýšľate, ako možno oživiť maľovku, stenu, strop v kuchyni? Textúra je možnosť, ako si spraviť kuchyňu bohovsky zaujímavou. Vďaka moderným obkladom takéto oživenie nie je zložitejšie než bežné vymaľovanie.

Dosť bolo poučiek a slov, pozrite si v našej galérii, čo to znamená BOHO kuchyňa v praxi!

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia