20 tipov na to, ako využiť hluché miesta v kuchyni: Wau, toľko úložného priestoru!

Kuchyne | 25.01.2019

Kuchyňa je vlastne do istej miery čarovným miestom. Vždy sa nám bude zdať malá, a pritom obsahuje aj hluché miesta, akoby čierne diery priestoru. A práve tie môžete premeniť na ostrovčeky praktického využitia.

Aj keď len ozdoby

V ére nízkych skriniek a digestorov je škoda nevyužiť priestor nad nimi aspoň na zdobenie. Pritom aj zdobenie môže byť funkčné. Tam, kde sa nehodia poličky a skrinky, si môžete spraviť priestor na odkladanie nožov alebo na dekorovanie keramickými taniermi. Aj estetika do kuchyne patrí.

Ostatní práve čítajú: Rosia sa vám doma okná? Neignorujte to, ohrozujete svoje zdravie!

Potraviny na očiach

Sú potraviny, ktoré musia byť v chladničke, niektoré vyžadujú tmu alebo špeciálne suché prostredie. Sú však aj potraviny, ktoré môžete uložiť do rovnakých nádob zo skla a pekne nimi dekorovať prázdne miesta.

 

Príkladom sú sušené bylinky alebo aj cestoviny. Tie sú dnes farebné od výmyslu sveta a na poličke v kuchyni tak môžu ladiť so stenou, zástenou alebo s linkou.

Ostatní práve čítajú: Kate a Pippa Middleton predávajú svoj „dievčenský" byt za 1,95 milióna libier

Priestory pre miláčikov

Kto má doma štvornohého priateľa, tak vie, že ak sa niečo deje v kuchyni, musí tam byť prvý. Jemu pritom stačia na malú podložku aj priestory, kde sa už skrinka nevtesná. Majte na pamäti, že psík v kuchyni by mal tiež rád svoje miesto a vôbec mu nebude vadiť, ak to bude pre vás hluché miesto. On si ho obľúbi a bude vďačný.

Ostatní práve čítajú: Táto rastlina vám prinesie do života zdravie a silu: Naučíme vás ju pestovať

(Polo)živé dekorácie

Každý, kto sa pozrie na kuchynskú linku, tak zbadá, že na vrchných častiach je priestor, kde sa príliš nedá dočiahnuť, a ak máte aj vysoký nábytok, tak tam nevtesnáte ani kuchynské doplnky. A presne to je priestor na dekorovanie rastlinkami. V tomto prípade môže ísť o živý brečtan, ktorým potiahnete vrchnú časť kuchyne alebo iný popínavý kvet.

 

Ak si netrúfate na živé kultivovanie rastlín, môžete staviť aj na umelé doplnky. Tie dokážete zdobiť na Vianoce, ale napríklad aj na jar, leto, fašiangy, Veľkú noc a z hluchej medzery medzi stropom a linkou si vytvoriť tak priestor na sezónne dekorovanie.

Ostatní práve čítajú: Ako rýchlo a jednoducho zmeniť svoju kuchyňu na dokonalú pekáreň?

Vintage doplnky

Sú ako stvorené do prázdnych priestorov, pretože môžete využiť staré žehličky, mažiare, tĺčiky. Kuchyňa bola aj bude vždy vitrážou doby. Kuchynské nástroje sa menia z éry na éru, a tak môžete disponovať práve na nevyužívaných priestoroch vlastným múzeom kuchynského náčinia. To je omnoho atraktívnejší vintage štýl, ako veci vyrobené v súčasnosti, s gýčovou patinou starožitnosti.

V GALÉRII vás čakajú tipy, ako využiť hluché miesta. Lepšie raz vidieť, než stokrát...

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia