Najhoršie zlozvyky pri čistení kuchyne: Toto určite robíte zle!

Kuchyne | 26.02.2019

Stavíme sa, že TIETO veci robíte v kuchyni zle - len tak, zo zvyku. V roku 2019 je načase opustiť nesprávne návyky a čistiť kuchyňu tak, ako sa má.

Veda sa vyvíja, zdravotníctvo sa vyvíja a vyvíjajú sa aj technológie čistenia. Preto už v domácnosti zďaleka neplatí, že to, čo robila babka a jej babka, by ste mali dnes robiť aj vy.

Prečítajte si aj: Zvýšte si libido vďaka sexi spálni: Týchto 5 vecí vás vždy naladí

Neumývate umývadlo a hubku

Hubky na umývanie riadu sú čisté do prvého použitia. Každé ďalšie umývanie s nimi už znamená, že si baktérie a mikróby roznášate po tanieroch. Mnoho ľudí má pritom hubku položenú niekde na umývadle alebo dokonca v ňom. Teda nikdy nevyschne a baktérie tu nachádzajú super prostredie.

 

Toto už nerobte. Nechávajte hubku vyschnúť. Pokojne použite radšej aj dve a nezabudnite ich po umytí riadov pravidelne preprať v octovej vode. Tak isto sa oplatí octom dezinfikovať aj umývadlo.

Prečítajte si aj: Poznáte "Pravidlo 2 minút?" Zbaví vás stresu a budete mať vždy upratané!

Pretože mnoho ľudí si myslí, že na vyčistenie stačí, že ním stále preteká voda. Omyl. Vďaka tomu sa môže stať najmenej hygienickým miestom v kuchyni. Aj umývadlo si vyžaduje octové kúry.

Prečítajte si aj: Marcové Lepšie Bývanie už teraz vo vašom obľúbenom stánku! Tieto témy tam nájdete

Najskôr čistíte podlahy

Hovorí sa, že treba začínať od podlahy, ale určite nie v kuchyni. Pretože na čistej podlahe sa veľmi rýchlo usadia nečistoty z drezu, zo stola, z varnej dosky a podobne. Preto je vhodné začínať čistením pracovnej, a potom varnej dosky.

 

Následne postupujte k jedálenskej časti a na konci všetkého vytrite podlahy. Toto je presne ten správny kľúč, aby ste ráno neumyli podlahu a večer sa nečudovali, ako rýchlo sa dokázala zašpiniť.

Prečítajte si aj: Toto je miesto, ktoré musíte na chladničke čistiť denne: Je plné chorôb a baktérií

Odkladáte čistenie

Prokrastinácia nie je zdravá, ale v kuchyni je doslova nebezpečná, pretože rozliate mlieko, poliata polička v chladničke, vysypané jedlo na drese. To všetko sú veci, ktoré môžete utrieť a upratať aj neskôr, no je tu jedno veľké ALE.

Prečítajte si aj: Tento kus nábytku prevzdušní priestor a nevidno na ňom prach!

Pracujete s potravinami, a to je úplne iné, ako keď si neupracete papiere na stole. Vďaka prokrastinácii upratovania sa tak môže vo vašej chladničke, či na stole rozhostiť doslova epidémia mikróbov, ktoré sa rozšíria a spôsobujú ochorenia všemožných druhov.

 

Zabúdate na chladničku

Je to častý syndróm nemrznúcich chladničiek a mrazničiek. Pokiaľ sa v nich nenachádza vrstva ľadu, myslíte si, že ju netreba čistiť. Ďalší omyl. V mrazničke menej, ale v chladničke sa baktérie veľmi radi usalašia a spôsobujú časté plesnivenie potravín alebo ich pokazenie. Ak sa niečo také u vás objaví, šup na radikálnu očistu chladničky.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia